اداره آمار کار آمریکا اعلام کرد: پیش بینی می شود از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ میلادی، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در ایالات متحده ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن فری بیکن»، اداره آمار کار آمریکا اعلام کرد: پیش بینی می شود از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ میلادی، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در ایالات متحده ایجاد شود.

بر همین اساس انتظار می رود تعداد افراد دارای شغل در این بازه زمانی، از ۱۵۶ میلیون و یکصد هزار به ۱۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کند که حاکی از رشد ۷ دهم درصدی است؛ در حالیکه میزان اشتغالزایی آمریکا در یک دهه اخیر یعنی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ میلادی، ۰.۵ درصد رشد داشته است.

همچنین در حدود یک سوم مشاغل جدید در حوزه سلامت، مددکاری اجتماعی خواهد بود و طی یک دهه آینده ۱.۹ درصد به دستمزد مشاغل این بخش افزوده خواهد شد و بطور کل بخش سلامت تا ۱۰ سال آینده، تعداد ۴ میلیون شغل به اقتصاد آمریکا اضافه خواهد کرد.

اداره آمار کار آمریکا پیش بینی کرد که در ۱۰ سال آینده، نرخ سالانه تغییر برای دستمزد و حقوق در مشاغل مرتبط با دولت فدرال ۲ دهم درصد و این رقم برای مشاغل تولیدی ۶ دهم درصد کاهش داشته باشد.

نرخ تولید ناخالص داخلی آمریکا به طور متوسط ٢ درصد برآورد شد

این نهاد آمریکایی، نرخ تولید ناخالص داخلی آمریکا را به طور متوسط تا سال ۲۰۲۶ میلادی سالانه ٢ درصد برآورد کرد؛ در حالیکه این رقم برای یک دهه گذشته ۱.۴ درصد اعلام شده بود.  

علاوه بر این انتظار می رود بهره‌وری نیروی کار هم ۱.۶ درصد افزایش پیدا کند که این موضوع به رشد تولید ناخالص داخلی کمک بسزایی می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج