مدیر تولید فرآورده های بیولوژیک طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از طرح تولید واکسن جدید آبله قناری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ،سید رضا ابراهیمی با اشاره به واکسن های جدید طیور که در حال حاضر در مرحله دریافت مجوز از سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد ، گفت : پروانه تولید واکسن آبله قناری را سازمان دامپزشکی به موسسه رازی اعلام کرده است.

سید رضا ابراهیمی اظهار کرد: واکسن های نیوکاسل سویه های B1، لاسوتا، مقاوم به گرما، کلون، واکسن های آبله طیور، لارنگو تراکئیت، گامبورو، واکسن دوگانه زنده B1 برونشیت و واکسن دوگانه زنده لاسوتا برونشیت از واکسن های زنده ای است که در موسسه رازی تولید می شود.

وی همچنین به تولید واکسن کشته نیوکاسل، واکسن کشته آنفلوانزا، واکسن دوگانه کشته نیوکاسل آنفلوانزا و پاستورلوز نیز به عنوان دیگر فرآورده های کشته طیور در این موسسه اشاره کرد.

مدیر تولید فرآورده های بیولوژیک طیور موسسه رازی گفت : برخی واکسن های دیگری که در موسسه رازی تولید شده و برای تولید انبوه در انتظار پاسخ سازمان دامپزشکی کشور است ، شامل واکسن سه گانه کشته نیوکاسل، آنفلوانزا و گامبورو و نیز واکسن برونشیت B/793 است که نمونه دیگری از واکسن برونشیت محسوب می شود و موارد مصرف زیادی دارد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما نیز از واکسن های جدیدی است که در 2 سال اخیر به سبد محصولات موسسه رازی افزوده شده و اکنون در سراسر کشور در حال مصرف است که از موفقیت بسیار خوب محسوب می شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد : واکسن جدید دوگانه لاسوتا و برونشیت، کلون و گامبورو نیز از واکسن های جدید محسوب می شود که سال های اخیر در موسسه رازی تولید شده است و در صنعت طیور مصرف می شود.

وی تاکید کرد: تولید این واکسن ها در موسسه رازی توانسته است از خروج مقدار بسیار زیاد و قابل توجهی ارز از کشور در چارچوب اقتصاد مقاومتی جلوگیری کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج