قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه دسامبر، امروز در بازار لندن با 5 سنت افزایش به 57 دلار و 42 سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه دسامبر، امروز در بازار لندن با 5 سنت افزایش به 57 دلار و 42 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز 38 سنت کاهش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز امروز با 5 سنت افزایش به 51 دلار و 95 سنت رسید.

میزان صادرات نفت عراق از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون بیش از 200 هزار بشکه در روز کاهش داشته که ناشی از ارسال محموله‌های نفتی از میادین شمالی و جنوبی این کشور بوده است.

تومومیچی آکوتا، اقتصاددان ارشد مؤسسه میتسوبیشی یو‌اف‌جی در توکیو گفت: «بازار در حال حاضر سیگنال‌هایی افزایشی از وضعیت‌هایی نظیر اوضاع در کردستان، کاهش تعداد سکوهای حفاری نفت شیل در آمریکا و احتمال تمدید توافق کاهش تولید را دریافت می‌کند».

یک منبع کشتیرانی گفت، میزان صادرات نفت خام از طریق خط لوله تحت کنترل کردستان عراق به بندر جیهان ترکیه بعد از ظهر دوشنبه با 13 درصد افزایش به 288 هزار بشکه در روز رسید، اما این رقم همچنان کمتر از نصف رقم عادی‌ای است که از این منطقه صادر می‌شود.

نفت

صادرات نفت از جنوب عراق به‌ میزان 200 هزار بشکه در روز در حال افزایش است 

عراق ممکن است صادرات نفت خود از میادین جنوبی را در بقیه روزهای ماه اکتبر افزایش دهد و برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی کرده است. جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق گفت، صادرات نفت از جنوب این کشور به‌میزان 200 هزار بشکه در روز در حال افزایش است تا کاهش صادرات از میادین شمالی جبران شود.

این در حالی است که تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا در هفته گذشته با 7 مورد کاهش به 736 سکو رسیده که پایین‌ترین رقم از ماه ژوئن تاکنون بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج