در دومین روز معاملات تالار شیشه‌ای در این هفته علی‌رغم رشد یک دست قندی‌ها بیشتر نمادها در گروه خودرو، فلزات اساسی و نفت، روند رو به کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، امروز یکشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۹ واحد رشد کرد و به رقم ۸۶ هزار و ۴۸۰ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با رشد ۱۹ واحدی مواجه شد و تا رقم ۱۷ هزار و ۵۷۶ بالا رفت.

در پی دومین روز معاملات تالار شیشه‌ای شاخص آزاد شناور با ۱.۷۸ واحد افت مواجه شد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۳۲ و ۱۱۹ واحد رشد کردند. در معاملات امروز نمادهای فولاد خوزستان، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند و در طرف مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران، فولاد مبارکه اصفهان و مخابرات ایران به ترتیب با ۴۱، ۳۳ و ۲۸ واحد تاثیر بیشترین نقش افزاینده را در شاخص اعمال کردند.

علی‌رغم دادوستدهای روز گذشته بورس تهران امروز در گروه فلزات اساسی عمدتا شاهد روند کاهشی در قیمت پایانی سهم‌ها بودیم و گروه فرآورده‌های نفتی نیز در تعدادی از نمادها با افت در قیمت پایانی همراه بود.

در گروه فلزات اساسی ۱۰۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد تومان و در گروه فرآورده‌های نفتی بیش از ۳۴ میلیون سهم به ارزش حدودا ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز امروز عمدتا شاهد کاهش قیمت پایانی بودیم. در این گروه ۱۱۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

گروه قند و شکر روند قیمت‌ها صعودی بود

اما امروز در گروه قند و شکر روند قیمت‌ها همه صعودی بود و تمام نمادها یک دست در قیمت پایانی با افزایش روبه‌رو شدند. در این گروه پنج میلیون سهم به ارزش بیش از چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران نیز امروز به رقم ۱۸۴ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۵۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی  ۵۲ هزار و ۱۷۲ نوبت قابل دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز ۲.۷ واحد بالا رفت و تا رقم ۹۴۳.۴ رشد کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۲۶ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات تا رقم ۲۴۰ میلیون سهم و اوراق مالی افزایش یافت و تعداد معاملات نیز به رقم ۹۴ هزار و ۷۹۵ رسید. از جمله نمادهای تاثیرگذار روی آیفکس پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی زاگرس بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج