یک شرکت نروژی قرار دادی را به ارزش ۲.۵ میلیارد یورو برای ساخت یکی از بزرگترین نیروگاه های خورشیدی جهان با ایران امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فرانس ۲۴، درست چند روز بعد از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انزوای بیشتر ایران، یک شرکت فعال در حوزه انرژی خورشیدی قراردادی را با ایران به ارزش ۲.۵ میلیارد یورو برای ارائه خدمات انرژی خورشیدی به مدت پنج سال با طرف ایرانی را به امضا رساند.

نروژ کاملا به برجام متعهد است

در همین حال «لارس نوردرم» سفیر نروژ گفت: نروژ کاملا به برجام متعهد است و این گشایش و عقد قرار داد نشان می دهد که بسیار جدی هستیم و در آینده نزدیک شاهد سرمایه گذاری بیشتری خواهیم بود.  

این قرارداد میان شرکت انرژی «ساگا» نروژ با یک شرکت ایرانی  بمنظور راه اندازی ۲ گیگاوات پنل خورشیدی در چندین مکان در اطراف کویر مرکزی ایران امضا شد.

 انعقاد این قرار داد چند روز پس از سخنان جنگ طلبانه ترامپ مبنی بر وضع تحریم های بیشتر علیه ایران و فراخواندن متحدان اروپایی خود برای محدود کردن مراودات مالی با ایران صورت می گیرد.

بر همین اساس پروژه های جدید انرژی خورشیدی در ایران در حال فاینانس شدن توسط کنسرسیوم سرمایه گذاران خصوصی و دولتی اروپایی است و توسط یک صندوق ضمانت دولتی از سوی دولت ایران حمایت می شود.

«گائوت استینکوپف» مدیر توسعه شرکت «ساگا» در مراسم عقد قرار داد با طرف ایرانی گفت: امیدواریم با ساخت این کارخانه و ساخت پنل های خورشیدی به اشتغال زایی در ایران کمک کرده باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج