در جریان عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی، دقایقی پیش هر سهم این شرکت ۳۳۵۵ ریال در فرابورس کشف قیمت شد.

به گزارش خبرگزاری موج، عرضه اولیه 10 درصد سهام شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی به عنوان نهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه امروز با عرضه 20 میلیون سهم این شرکت در بازار دوم فرابورس ایران انجام و هر سهم "غپآذر" 3355 ریال کشف قیمت شد

در این عرضه اولیه حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 200سهم و کف قیمت 3050ریال و سقف قیمت 3355ریال برای خریداران تعیین شده بود.

این گزارش می افزاید: شرکت لیزینگ ایران و شرق با سرمایه 30 میلیارد تومانی، اواسط تیر سال جاری به عنوان هشتاد و نهمین شرکت بازار دوم معاملات فرابورس درج نماد درج شده است و در ترکیب سهامداری آن سرمایه گذاری تدیبر با مالکیت 100 درصدی قرار دارد. همچنین این شرکت سود هر سهم سال مالی جاری را 356 ریال پیش‌بینی کرده است.

همچنین موضوع فعالیت شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی طبق ماده 2 اساسنامه عبارتست از خرید، فروش، فرآوری و توزیع شیر و انواع فرآورده‌های شیری به صورت فله و بسته بندی شده واردات و صادرات شیر و کلیه فرآورده های شیر، کمک به افزایش کیفیت شیر در سطح کشور برقراری ارتباط علمی و فنی و تحقیقات با مراکز داخلی و خارجی مرتبط با صنعت شیر، تاسیس واحدهای جدید، انجام هر گونه فعالیت تولیدی و یا بازرگانی مرتبط با موضوع شرکت - خرید و فروش اوراق بهادار از قبیل اوراق مشارکت -سهامی از طریق بورس اوراق بهادار و سپرده گذاری در بانکها.

گفتنی است پس از عرضه اولیه سهام شرکتهای "به پرداخت ملت"، "مبین وان کیش"، "هتل پارسیان کوثر اصفهان"، "تولیدی چدن سازان"، "داده گستر عصر نوین"، "تولید و صادرات ریشمک"، "لیزینگ ایران و شرق" و "آسیا سیر ارس"، نهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با عرضه 10 درصد سهام شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی امروز در فرابورس ایران رقم خورد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج