عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هم اکنون 24 میلیون خانوار و 27میلیون مسکن در کشور داریم که از 27 میلیون مسکن موجود 2 میلیون آن خالی و 2 میلیون دیگر به عنوان مسکن دوم اعلام شده است. این آمار نشان می‌دهد که مسکن فعال و در دست بهره‌برداری در کشور نسبت به تعداد خانوار کم است.

به گزارش خبرگزاری موج، سید کمال  الدین شهریاری اظهار کرد:  هم اکنون 24 میلیون خانوار و 27میلیون مسکن در کشور داریم که از 27 میلیون مسکن موجود 2 میلیون آن خالی و 2 میلیون دیگر به عنوان مسکن دوم اعلام شده است. این آمار نشان می‌دهد که مسکن فعال و در دست بهره‌برداری در کشور نسبت به تعداد خانوار کم است.

وی با تاکید براینکه وضعیت موجود، عدم تناسب و تعادل بین بازار عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد افزود: این عدم تناسب از نظر اقتصادی وجود دارد نه از نظر کمی و  برای حل مشکل مسکن باید به مراتب بالادستی آن یعنی شهرسازی توجه کنیم. 

شهریاری با بیان اینکه آمار سال 95 نشان می‌دهد 70درصد از جمعیت کشور شهری و 30 درصد روستایی است، تصریح کرد: تعداد شهرهای کشور در سال 1335 بالغ بر 199 شهر اعلام شده بود که در حال حاضر این عدد به 1300 شهر افزایش پیدا کرده است. 

وی یادآور شد: شهرداری با فروش تراکم به ساخت اتوبان و خیابان پرداخت و به همین دلیل جمعیت شهری تهران را تا 200 برابر به حد نرمال افزایش داد. این مشکلات سبب شده تا کشور ما امروزه در نسبت جمعیت شهری به روستایی در برابر بسیاری از کشورهای توسعه یافته اروپا از آمار بیشتری برخوردار باشد.