سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت: دسترسی آسانی به بازارچه های تجاری بین المللی ایران و کشورهای همسایه از طریق ایران داشته باشند و تمام مرزهای ایرانی به روی تجارت پاکستان باز است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری نیشن، مهدی هنردوست، سفیر ایران در پاکستان بر ضرورت تلاش های همه جانبه برای تقویت روابط تجاری دوجانبه تاکید کرد.

وی در دیدار با صادر کنندگان منطقه سیلکوت پاکستان که در اتاق بازرگانی و صنایع سیلکوت برگزار شد اطمینان داد که بازارچه های تجاری ایران در مناطق هم مرز با پاکستان به زودی فعال خواهند شد. وی افزود، تمامی موانع، مشکلات و تنگناهای تجاری پیش روی گسترش روابط تجاری دوجانبه برداشته خواهد شد.

هنردوست همچنین به تجار پاکستانی اطمینان داد که می توانند دسترسی آسانی به بازارچه های تجاری بین المللی ایران و کشورهای همسایه از طریق ایران داشته باشند و تمام مرزهای ایرانی به روی تجارت پاکستان باز است.

وی افزود، ایران علاقمند به توسعه روابط تجاری دوجانبه با پاکستان و ارتباطات سرکت با شرکت بین تجار ایرانی و پاکستانی است. وی افزود: ایران و پاکستان دوستان روزهای دشوار هستند و به همین دلیل ایران تلاش می کند حجم مبادلات تجاری را با این کشور افزایش دهد. وی افزود، دسترسی آسان محصولات پاکستانی به بازارهای تجاری بین المللی ایران تامین خواهد شد.

سفیر ایران گفت: در طی سال گذشته، مبادلات تجاری دوجانبه بین ایران و پاکستان شاهد رشد 35 درصدی بوده است. وی افزود، پتانسیل عظیمی برای توسعه مبادلات تجاری دوجانبه و متقابل وجود دارد.

وی همچنینن با اشاره به پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان گفت: این پروژه یک طرح عظیم و کلیدی برای ایجاد انقلاب اقتصادی در منطقه است. وی افزود، ایران به زودی بازرچه های مرزی خود با مرز بین المللی پاکستان را فعال خواهد کرد تا مبادلات تجاری دوجانبه بین دو کشور را تشویق نماید. مهدی هنردوست تاکید کرد، صادر کنندگان منطقه سیلکوت باید تمرکز خود را معطوف بازارچه های تجارت بین المللی ایران کنند و از تمامی مزایای تجاری ارائه شده در تمام مناطق آزادی تجاری ایران بهره مند شوند.

وی افزود: فرصت های درخشای برای ایجاد سرمایه گذاری های مشترک در زمینه مختلف تجاری وجود دارد. وی همچنین گفت، چند شرکت ایرانی علاقمند به ایجاد سرمایه گذاری مشترک با تجار منطقه سیلکوت هستند.