رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان گفت: از ابتدای امسال قیمت آهن آلات در بازار استان خراسان 60 درصد افزایش قابل توجهی داشته که ناشی رونق در ساخت و ساز مسکن بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی تهوری صبح امروز در کمیسیون تنظیم بازار استان خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون قیمت آهن آلات در بازار استان افزایش قابل توجهی داشته است.

وی افزایش قیمت‌ها را ناشی از افزایش جهانی و تقاضای بازار به دلیل رونق در ساخت و ساز مسکن دانست و افزود: به طور میانگین در 6 ماهه نخست امسال قیمت آهن آلات در استان 60 درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: این در حالی است که در شهریورماه قیمت‌ها 4 درصد کاهش داشته است. در این مدت مصالح ساختمانی نیز با نوسانات قیمت همراه بوده و روند افزایشی قیمت در این زمینه داشته است.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه پاییزه در مرکز استان از 21 شهریور ماه به مدت هفت روز خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه علاوه بر افزایش کیفیت میزان رضایتمندی مردم نسبت به سال قبل نیز افزایش داشته است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به عرضه دام سبک توسط دامداران در چند روز گذشته سطح قیمتی از ثبات برخوردار بوده و عدد نرخ‌گذاری شده برای قیمت گوشت تغییری نداشته است.

تهوری با بیان اینکه در حال حاضر نگرانی در حوزه دام وجود ندارد اظهار داشت: قیمت جوجه یکروزه نیز در حال حاضر به ثبات برگشته است. در حال حاضر خریدها از طریق اتحادیه مرغداران انجام می‌شود و با نظارت‌های انجام شده تا این لحظه مکاتبه‌ای مبنی بر گران فروشی در این زمینه وجود نداشته است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: اقدامات انجام شده منجر شد در هفته‌های اخیر قیمت مرغ و تخم مرغ روند کاهش داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج