معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت:تعداد مزارع آلوده پرورش میگو از ٢سال پیش تا کنون کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه از دو ماه پیش ستادهای آنفلوآنزا در سطح ملی، استانی و شهرستانی فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اند افزود: باید به دارندگان طیور در کشورمان هشدار بدهیم که با آغاز فصل پائیز و سرما احتمال شیوع این بیماری وجود دارد.

قاسم رضاییان با بیان اینکه سازمان دامپزشکی نشست های آموزشی مختلفی برأی پیشگیری با آنفلوآنزا پرندگان برگزارى کرده است خاطر نشان کرد:از سال۲۰۱۷، حداقل۶۰ کشور جهان به ویژه کشورهای اروپایی درگیر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بودند و برخی از آنها همچنان درگیر این بیماری هستند و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی اعتباری با دولت انجام شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد گفت:برداشت میگو در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان به پایان رسیده است.

به گفته این مسوول اتفاقی که در این زمینه افتاد این است که امسال در زمینه بیماری لکه سفید میگو حداقل خسارت را داشتیم و تعداد مزارع آلوده به لکه سفید میگو از ۲۰۲ مورد درسال ۹۴ به۸ مورد در سال۹۶کاهش یافته است.

شایان ذکر است؛ به مناسبت روز دامپزشکی امسال دوشنبه ۱۷ مهرماه مراسمی در سالن همایش های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس دامپزشکی (بیطار) در این هفته از ۱۴، ۱۵، ۱۶ مهرماه، فیلم های برگزیده اکران خواهد شد که در این راستا ۳۹۷ اثر به دست ما رسیده است. همچنین در جشنواره عکس ۳۲۸ نفر شرکت کرده اند و ۱۴۷۰ عکس به دست ما رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج