وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور پاسخ به سوالات نمایندگان در جلسه کمیسیون اجتماعی حضور خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه به منظور پاسخگویی به سوالات پورابراهیمی نماینده کرمان، کامران نماینده اصفهان و قاضی‌پور نماینده ارومیه باز هم راهی مجلس می شود.

سوالات نمایندگان در حوزه وضعیت رفاهی و خدمات مربوط به کارگران، بیمه کارگران، تامین اجتماعی و معیشت کارگران و صندوق  های بازنشستگی است.

4مهر ماه سال جاری یعنی حدود یک هفته گذشته نیز زهرا ساعی از حضور ربیعی در مجلس برای پاسخ به سوال نمایندگان خبر داد و گفت:جلسه4 مهر کمیسیون اجتماعی مجلس به‌منظور بررسی سوال 4 نفر از نمایندگان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه کارگری و بیمه‌های تامین اجتماعی، اعلام کرد: آقایان قاضی‌پور، محجوب، محمودزاده و مصری سوالاتی درباره مسائل مختلف از آقای ربیعی داشتند که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با حضور در جلسه کمیسیون به این سوالات پاسخ داد و درنهایت نمایندگان از توضیحات ربیعی قانع شدند.

وی گفت: سوالات نمایندگان در حوزه وضعیت رفاهی و خدمات مربوط به کارگران، بیمه کارگران، تامین اجتماعی و معیشت کارگران مطرح شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توضیحاتی ارائه کرد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس یادآور شد: آقای ربیعی در این جلسه درباره وضعیت صندوق تامین اجتماعی نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت که این مشکلات مربوط به یک دهه قبل بوده و درصورتی که برای رفع آن اقدامی صورت نگیرد، کشور دچار بحران اساسی خواهد شد و همچنین از مجلس خواستند کمک کنند که بتوانیم مشکلات را حل کنند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین با اشاره طرح موضوع بیمه تامین اجتماعی در این جلسه یادآور شد: آقای ربیعی درباره بحث پرداختی بیمه‌ها مسائلی را مطرح کرده و گفتند که در تمام کشورهای دنیا، کسوراتی که در قبال هر 50 نفر انجام می‌شود، یک نفر بازنشسته دارند اما در ایران این نسبت به 5 به یک رسیده و از هر 5 نفری که کسورات کم می‌شود، باید برای یک نفر بازنشستگی پرداخت شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس اعلام کرد: سوال آقای محمودزاده نیز درباره بحث بیمه دندان‌پزشکی و لزوم بالابردن سطح پوشش بیمه‌ها در حوزه دندان‌پزشکی بود که وزیر تعاون در این رابطه نیز توضیحاتی ارائه کرد. باید تعامل دولت و مجلس بیشتر باشد و با برنامه‌ریزی بیشتری کار را پیش ببریم تا بتوانیم نسبت به بهبود وضعیت معیشتی کارگران اقدام کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج