معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:اتمام محور هراز 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، خیرالله خادمی در بازدید از پروژه‌های راهسازی ساری با اشاره به اینکه در ابتدای دولت یازدهم برنامه‌ای برای ساماندهی محورهای منتهی به شمال کشور در مازندران، گیلان و گلستان در نظر گرفته شد، افزود: روند ساماندهی راه های شمال کشور پیشرفت خوبی داشت و اعتبارات خوبی نیز در این زمینه صرف شده است.

وی با بیان اینکه در سال 1395، بالغ بر هزار میلیارد تومان تقریبا 20 درصد اعتبارات عمرانی راه سازی کشور در شمال کشور هزینه شده است، اعداد اعتبارات نیز در این زمینه مشخص شد، 600 میلیارد تومان در
آزادراه تهران شمال، 100 میلیارد تومان در محور فیروزکوه، 120 میلیارد تومان در هراز و در محور منتهی به گیلان 120میلیارد تومان برای آزادراه قزوین رشت هزینه شده است.

خادمی با بیان اینکه ساماندهی محورهای مواصلاتی مازندران به دلیل حجم تردد مسافران ضروری است، عنوان کرد: این محورها دارای حجم عملیات عمرانی زیادی است و با توان موجود قابل اتمام نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه به عنوان مثال در محور هراز 17 تونل وجود دارد که اتمام آنها، نیازمند اعتبارات بسیاری است، گفت: برای تمام محورهای شمال به ویژه مازندران برنامه وجود دارد و با تخصیص اعتبار به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه اولویت پروژه‌های راهسازی در مازندران، ابتدا محور فیروزکوه بود که رو به اتمام است، افزود: با رفع معارض 5 کیلومتر باقی مانده محور فیروزکوه تعیین وضعیت می شود.

خادمی با تاکید بر اینکه اتمام محور هراز 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، تصریح کرد: محور هراز طی برنامه دو تا سه ساله به اتمام می رسد. قطعه دوم آزادراه تهران شمال نیز اعتبار تامین شده است و اجرایی می شود.

وی گفت: در محورهای مازندران تراکم تردد بالاست و همه مردم کشور از این محورها استفاده می کنند باید برنامه خاص داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج