عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران گفت: اتاق تعاون با همکاری سازمان تأمین اجتماعی مبادرت به برگزاری اولین کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با کارکرد و وظایف نمایندگان اتاق تعاون در هیات‌های تشخیص مطالبات تأمین اجتماعی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد کریمی، عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، اظهار داشت: توافقی با معاون سازمان تأمین اجتماعی صورت گرفته است تا موضوع آموزش بخش تعاون با همکاری اتاق تعاون ایران بصورت مستمر با موضوعات مختلف بیمه تامین اجتماعی اعم از کارفرمایی و کارگری در اتاق تعاون ایران برگزار شود.

وی ادامه داد: در همین راستا اتاق تعاون با همکاری سازمان تأمین اجتماعی مبادرت به برگزاری اولین کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با کارکرد و وظایف نمایندگان اتاق تعاون در هیات‌های تشخیص مطالبات تأمین اجتماعی کرد.

به گفته کریمی، هدف از برگزاری این کارگاه علاوه بر آشنایی بیشتر همکاران اتاق‌های کشور با قانون و مقررات سازمان تأمین اجتماعی، فراهم کردن بستر مناسب برای شناسایی آخرین وضعیت حضور نمایندگان اتاق های کشور و رصد مشکلات نمایندگان اتاق های تعاون در سطح استان‌ها و پیگیری آن طریق اتاق تعاون ایران است.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران تصریح کرد: سازمان‌های پویا، سازمان‌هایی هستند که با فراگیری و آموزش مستمر، بستر مورد نیاز برای پویایی و تغییر را فراهم کرده‌اند؛ آموزش صحیح و کارا پایه و اساس شروع هر فعالیتی است.

وی گفت: آموزش به عنوان یک ضرورت علاوه بر توانمندسازی اقتصاد تعاونی می‌تواند تفکر تعاونی را به عنوان یک تفکر پویا در جامعه رشد دهد؛ باید توجه داشت یکی از مسائلی که می‌تواند پویایی و بالندگی اقتصاد تعاون را درپی داشته باشد، فعالیت‌های آموزش تعاونی‌ها است.

گفتنی است، یکی از وظایف اتاق تعاون ایران به عنوان نهاد مردمی بخش تعاون، پیگیری مشکلات و هموار کردن آن برای رفع موانع تولید و کسب و کار برای بخش تعاون است.

به همین منظور پیگیری‌های صورت گرفته توسط اتاق تعاون ایران منجر به صدور بخشنامه 9828/94/1000 توسط سازمان تأمین اجتماعی شد که شرایط حضور نمایندگان اتاق تعاون کشور را در  هیأت های تشخیص مطالبات تأمین اجتماعی فراهم کرد.

بر اساس این گزارش، با توجه به اهمیت هیات‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص مطالبات سازمان تأمین اجتماعی، ضروریست افراد منتخب بخش تعاون از دانش و آشنایی کامل با کارکردها و وظایف اعضای هیات‌های تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی آگاهی کاملی داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج