امضای تفاهم‌نامه که قرار بود با حضور معاون تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شود، با حضور قائم مقام سازمان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، امضای این تفاهم‌نامه که قرار بود با حضور معاون تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شود، با حضور قائم مقام سازمان انجام شد و برخلاف اعلام قبلی، محمدعلی سازگارنژاد در این مراسم غایب بود. 

 مسئولان حاضر در این نشست، از شرکت‌ خودروسازی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اعلام کرده‌اند که در کل کشور 32 کارگاه آموزشی با آخرین تجهیزات و امکانات تجهیز خواهد شد تا تعمیرکاران سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و منابع انسانی کشور در آن به آموزش‌های مهارتی بپردازند. 

در این مراسم، قادری یکی از مسئولان این شرکت خودروسازی با اشاره به یکی از مشکلات و چالش‌های بزرگ بازار کار، اظهار داشت: نبود منابع انسانی دارای مهارت از مشکلات اساسی این شرکت است، به طوری که باید سازوکاری فراهم می‌شد تا افراد آموزش‌های مورد نیاز این صنعت را دریافت کنند. 

وی افزود: هم‌اکنون برخی از کارشناسان فنی، برق‌کار و مکانیک پس از آنکه به سطحی از دانش مهارتی می‌رسند، به طور مستقل کار می‌کنند و از مجموعه منفک می‌شوند؛ هم‌اکنون 2 هزار نفر در این شرکت در دوره‌های فنی مشغول به کار هستند و نیاز داریم تا افراد بیشتری را جذب کنیم. 

قادری تصریح کرد: به همین مناسبت مراکزی از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را تجهیز می‌کنیم تا براساس نیاز کار بازارهای کشور، افراد آموزش‌های لازم را ببینند و پس از آن در این صنعت مشغول به کار شوند، بنابراین فضای خوبی ایجاد شده تا کمبود منابع انسانی دارای مهارت را جبران کنیم و در این باره برنامه‌ریزی داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج