استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: حوزه حمل و نقل و راه و شهرسازی با اولویت بندی پروژه های شریانی و راه های روستایی به آنها تحرک و شتاب دهند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور, علی محمد احمدی در دیدار مسوولین حوزه راه و شهرسازی استان، افزود: 400 میلیارد تومان انباشته بدهی در این حوزه که تمام روند صورت وضعیت، مناقصه، تفاهمنامه انجام و تایید شده، پیمانکار انتخاب و واگذاری و عملیات اجرائی صورت گرفته عدد بسیار بزرگی است و برای تامین آن موضوع در وزارتخانه با جدیت پیگیری شود.

وی اظهار داشت: این بدهی ها عقبه کارگری و عملگی دارند و ضروری است برای آنها فکری کرد.

استاندار بر اولویت بندی و سرعت بخشی به پروژه هائی که برای مردم ضرورت و حساسیت دارد، پیگیری اعتبار از مرکز جهت تسریع در روند و پیشرفت فیزیکی آنها، نظارت و دقت بر کیفیت پروژه ها و مدیریت موضوع بدهی پیمانکاران تاکید کرد.

احمدی، حوزه راه و حمل و نقل زمینی و هوائی استان را زیرساخت اصلی برای توسعه استان برشمرد و گفت: با وضعیت موجود پروژه دیگری در این خصوص برای استان تعریف نشود تا اینکه طرح ها و پروژه های در دست اجرا ساماندهی شوند.

استاندار با بیان اینکه، یکی از شاخص های ارزیابی مدیر جذب اعتبار از مرکز کشور است، ابراز داشت: ردیف های ملی را شناسائی کنید و برای تامین و جذب اعتبار در مرکز کشور به دنبال منابع مالی باشید.

احمدی تصریح کرد: با تکیه بر احکام برنامه ششم توسعه و سند آمایش، برنامه پنج ساله در خصوص وضعیت حوزه راه، حمل و نقل هوائی و زمینی و شهرسازی، راهداری، پایانه ها، هواشناسی، راه های روستائی و راه آهن تدوین و بیلان کاری و رشد شاخص به صورت مبنای زمانی هر فصل و یا شش ماه در آن مشخص شده ارائه گردد.

استاندار به تسریع در روند پیشرفت فیزیکی پل شماره 3 بشار یاسوج، محورهای شریانی یاسوج - بابامیدان، یاسوج - سپیدان و پاتاوه  – دهدشت  به دلیل بار ترافیکی و تاثیر آنها بر توسعه اقتصادی و گردشگری استان تاکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج