مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی یزدگفت: آبرسانی 330 روستای یزد با تانکر انجام می‌شود، از اجرای طرح نوبت‌بندی آب در 400 روستای یزد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، «محمد فاتحی» در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به این‌که کم آبی یکی از مهمترین مسائل استان یزد است، اظهار کرد: وضعیت کم آبی در بسیاری از نقاط روستایی استان یزد وضعیت خاصی به حساب می‌آید.

وی با اشاره به این که اکثریت شهرهای استان یزد از آب انتقالی بهره‌مند هستند، افزود: در مقابل متاسفانه روستاهای استان یزد به آب انتقالی و حتی بسیاری از روستاها به آب شرب با کیفیت از منابع زیرزمینی هم دسترسی ندارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد گفت: تنها 70 روستای استان یزد به دلیل قرار گرفتن در حاشیه خط انتقال آب به یزد، از این منابع آبی برخوردار بودند و آب انتقالی در اختیار سایر روستاییان قرار ندارد.

فتاحی تصریح کرد: تعدادی از روستاهای استان از پتانسیل آب داخل محدوده از جمله چاه و قنات و چشمه‌ها آب شرب مورد نیاز را مصرف می‌کنند که به دلیل خشکسالی‌های متوالی به ویژه در این دو سال اخیر، این منابع هم با مشکل اساسی روبرو شده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این‌که این منابع آبی در برخی روستاهای استان یزد پایان یافته و یا در حال پایان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 330 روستا در استان یزد به وسیله تانکر آب‌رسانی و آب شرب مورد نیاز آنها سیار تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد گفت: به غیر از این روستاها، بحث نوبت‌بندی آب در 400 روستای استان یزد در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم آب شرب مورد نیاز مردم این روستاها را به هر صورتی که هست تامین کنیم.

فتاحی تأکید کرد: با توجه به این‌که در تابستان مردم شهرها روزهای آخر هفته را به روستاها سفر می‌کنند، ما مجبور هستیم آب را در طول هفته ذخیره کنیم که در پایان هفته با مشکل مواجه نباشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج