کتاب نمای ۲۰۱۶‏: جایگاه علم، فناوری، و نوآوری ایران در جهان» که گزارش توصیفی شاخص‌های نما را در بر دارد و به جایگاه کشور در شاخص‌های کلیدی جهانی علم، فناوری و نوآوری پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری موج، کتاب «نمای ۲۰۱۶‏: جایگاه علم، فناوری، و نوآوری ایران در جهان» به منظور توصیف و گزارش درست و روزآمد جایگاه کشور در شاخص‌های کلیدی جهانی علم، فناوری و نوآوری از سوی ایرانداک منتشر شد.

نمای ۲۰۱۶ سومین اثر از مجموعه آثار «نما» است که گزارش توصیفی شاخص‌های نما را در بر دارد.

نمای ۲۰۱۶ کوششی برای توصیف و گزارش درست و روزآمد جایگاه کشور در شاخص‌های کلیدی جهانی علم، فناوری و نوآوری است.

افزون بر این، در این اثر تلاش شده با دسترسی به اطلاعات، جایگاه ایران با ۲۵ کشور منطقه نیز مقایسه شود.

در این کتاب نزدیک به ۹۰ شاخص در هفت فصل در زمینه علم، فناوری و نوآوری گزارش شده‌اند.

هفت فصل نمای ۲۰۱۶ جایگاه پژوهشگران، جایگاه نشریه‌های علمی، جایگاه مؤسسه‌ها در نظام‌های فراگیر رتبه‌بندی، جایگاه مؤسسه‌ها در نظام‌های موضوعی رتبه‌بندی، جایگاه مؤسسه‌ها در نظام‌های رتبه‌بندی وبگاه‌ها، جایگاه ایران در نمایه‌نامه‌های استنادی و جایگاه ایران در رتبه‌بندی‌های علم، فناوری و نوآوری را در برمی‌گیرد.

افزون بر این، «نِما» جایگاه ایران را میان کشورهای منطقه و جهان و روند آن را در هر شاخص در چند سال گذشته نیز نشان می‌دهد.

«نِما» با گرد آوردن شاخص‌های گوناگون در کنار هم، ابزاری برای کاربران می‌سازد که با آمیختن آنها دریافت بهتری از وضع کنونی و روندها پیدا کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، این کتاب به صورت رایگان در نشانی nema.irandoc.ac.ir در دسترس علاقه‌مندان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج