سرپرست وزارت نیرو در نشست خبری امروز خود از افزایش 7900 مگاوات ظرفیت نیروگاهی و 180 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر به عنوان رهاورد دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت نیرو، سرپرست وزارت نیرو در نشست خبری در ساختمان ستادی این وزارتخانه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی، باهنر و عباسپور به مناسبت هفته دولت، با بیان این مطلب که وزارت نیرو به جز خدمات رسانی در طول سال، تابستان ها نیز به دلیل افزایش دما و بالا رفتن مصرف شهروندان تمامی تجهیزات و نیروی انسانی خود را به حال آماده باش دارد تا وقفه ای در تامین آب و برق هموطنان ایجاد نشود، اظهار داشت: امسال نیز با یاری خداوند، تلاش پرسنل خدوم وزارت نیرو و حمایت مردم توانستیم پیک مصرف آب و برق را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان این مطلب که این آماده باش در حوزه برق تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت، افزود: پیک مصرف برق نیز حدود دو هفته گذشته از مرز 55 هزار و 400 مگاوات گذشت و در زمان حاضر با توجه به کاهش دما این میزان بین 52 تا 50 هزار مگاوات نوسان دارد.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به اینکه پس از سپری شدن زمان پیک برق فرصتی ایجاد خواهد شد تا تعمیرات و بازیابی تاسیسات برقی آغاز شود، افزود: وزارت نیرو در دولت یازدهم، 11 اقدام گسترده انجام داده که مشروح آن در کارنامه عملکرد این وزارت خانه آمده است.

وی سپس با اشاره به دو اقدام شاخص این وزارتخانه در خصوص ظرفیت سازی های غیر سازه ای  و ظرفیت سازی های سازه ای اذعان داشت: در بخش ظرفیت سازی غیر سازه ای اقدامات خوبی در خصوص مدیریت، افزایش راندمان، تغییرات و بازنگری در روش های بهره وری انجام شده و در زمینه ظرفیت سازی سازه ای نیز در بخش آب و آبفا اقدامات شایسته ای صورت گرفته که حاصل آن در حوزه آب، افزایش 3.2 میلیارد متر مکعبی ظرفیت تامین آب کشور است.

محمودی ادامه داد: در این دوره 190 هزار هکتار از اراضی جدید زیر پوشش شبکه آبیاری و زهکشی قرار گرفت و 812 میلیون متر مکعب آب جدید برای مصارف شهری تامین شد.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم 4.5 میلیون مشترک جدید شهری و روستایی از خدمات آب و فاضلاب بهره مند شدند، افزود: در بخش فاضلاب نیز روزانه 1 میلیون و 100 هزار متر مکعب فاضلاب کشور تصفیه شده است.

وی آنگاه به فعالیت های بخش برق در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم 7هزارو 900 مگاوات به ظرفیت برق کشور و حدود 180 مگاوات نیز به ظرفیت انرژی های تجدید پذیر افزوده شد.

سرپرست وزارت نیرو کاهش تلفات شبکه توزیع نیروی برق را اقدام موثر دیگری در دولت یازدهم دانست و افزود: در دولت یازدهم با تلاش های انجام شده تلفات برق کشور حدود 4.5 درصد کاهش یافت و هم اکنون به حدود 11 درصد رسیده که وزارت نیرو تلاش دارد تا در دولت دوازدهم این میزان را تک رقمی کند.

وی همچنین در خصوص صدور کالا و تجهیزات و خدمات مهندسی توسط بخش خصوصی با حمایت وزارت نیرو گفت: در سال 95-94 وزارت نیرو در خصوص صادرات خدمات فنی مهندسی رتبه اول را در بین سایر وزارتخانه ها حائز شد و از این لحاظ مورد تقدیر قرار گرفت.

ستار محمودی آنگاه به استفاده از نیروهای جوان در وزارت نیرو اشاره کرد و افزود: این وزارت خانه در دولت یازدهم از طریق برگزاری آزمون های مختلف موفق شد حدود 2 هزار نفر از نخبگان دانشگاهی را جذب کند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه وزارت نیرو در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و تردد کمتر شهروندان برای انجام امور مربوط به آب و برق در سطح شهر برنامه های خاصی را پیش بینی کرده است، گفت: نرم افزارهای جدیدی در دست طراحی است تا هموطنان بتوانند از آن طریق کارهای اداری خود را بدون مراجعه حضوری انجام دهند تا ضمن صرفه اقتصادی و جلوگیری از تردد بی مورد در سطح شهر کارهای مشترکان و متقاضیان با سرعت بیشتر و در زمان کمتری به نتیجه برسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج