رئیس سازمان دامپزشکى گفت: قبل از مصرف گوشت لاشه ذبح شده در مراسم عید قربان شهروندان باید حتما به مدت 24 ساعت لاشه را در یخچال قرار دهند.

به گزارش خبرنگار اقتصادى خبرگزارى موج، رئیس دامپزشکى کشور در نشست خبرى با بیان اینکه ۳۳۱۸ ناظر بهداشتی و شرعی در قالب ۱۹۳۳ اکیپ ثابت و ۹۴۸ اکیپ سیار در سراسر کشور بر انجام فریضه ذبح روز عید قربان نظارت مى کنند، گفت: به منظور حفظ سلامت و بهداشت، مردم از اماکن تدارک دیده شده برای خرید و کشتار در شهرها و روستاها که اکیپ های دامپزشکی، دام قربانی را تهیه کنند

مهدى خلج با اشاره به اینکه کشتارگاه ها و اماکن تدارک دیده شده از ساعت ۷ صبح روز عید قربان تا ظهر فعال هستند، افزود: تمامى  خدمات سازمان دامپزشکى رایگان است تا شهروندان با مشکلى روبه رو نشوند.

وی به صدور پروانه بهداشتى در سال گذشته پرداخت و ادامه داد:در سال گذشته۲۰۷۸ مجوز بهداشتی صادر شد و همچنین ٢٠٣ هزارتن انواع آبزیان صادر کردیم.

رئیس سازمان دامپزشکى کشور تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته بیماری خونریزی دهنده قزل آلا در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲ حدود ۴۰۰ درصد کاهش یافت و تراز تجاری آبزیان مثبت شد

به گفته وى در 4 ماه ابتدایی سال جاری 34 هزار تن آبزیان صادر شده و 17 هزار و 500 تن آبزیان به کشور وارد شده‌اند و تراز ما در این بخش به مثبت 16 هزار تن رسید.

خلج با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷۰ کشتارگاه صنعتی طیور و ۷۸ کشتارگاه صنعتی دام در کشور فعالیت می کنند افزود: ۴۸ کشتارگاه صنعتی دام در حال تاسیس است و ۲۳۰کشتارگاه سنتی بازسازی شده اند.

رئیس سازمان دامپزشکى با اشاره به بیمارى تب برفکى گفت:برای کنترل بیماری تب برفکی ۳۰ میلیون واکسن نیاز داریم که ۲۵ میلیون دز از تولید داخل و ۵ میلیون دز کسری تولید از مراکز معتبر خارجی تامین می شود.

خلج با بیان اینکه بیماری تب برفکی که اخیراً در فلسطین اشغالی مشاهده شده پرداخت، گفت: نگرانی این موضوع وجود دارد که این بیماری  به مرزهای غربی ما سرایت کند چرا که ویروس این نوع تب برفکی بومی کشور ما نیست و از قاره آفریقا به سمت خاورمیانه می آید و احتمال اینکه به مرزهای کشور برسد زیاد است به همین منظور با استانداری‌های این مناطق نامه‌نگاری‌های لازم به عمل آمده تا‌ آمادگی لازم برای برخورد داشته باشند.

وی به ذبح گوسفند در آستانه عید قربان هم اشاره کرد و افزود: قبل از مصرف گوشت لاشه ذبح شده این محصول باید حتما به مدت 24 ساعت در یخچال قرار گیرد. تا احتمال مخاطرات بهداشتی آن از بین برود. همچنین در استان تهران 91 محل برای عرضه بهداشتی دام در نظر گرفته شده است که 14 مورد آن در کشتارگاه‌ها و مابقی مراکز به صورت موقت ایجاد شده است. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج