به دنبال سخنان مقامات ارشد بانک‌های مرکزی در روز جمعه، ارزش یورو افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سی ان بی سی، درحالی‌که بازارهای نفت درحال هضم تاثیرات طوفان هاروی هستند، اکثر سهام آسیایی تحت فشار قرار گرفتند و یورو به بیشترین ارزش ۲ و نیم ماهه خود رسید.

پس از این‌که به دنبال سخنان مقامات ارشد بانک‌های مرکزی در روز جمعه، ارزش یورو افزایش یافت، اکثر شاخص‌های آسیایی در تبادلات اوایل صبح دوشنبه تحت فشار قرار گرفتند. در همین زمان بازارهای نفت مشغول هضم تاثیرات طوفان هاروی بود.

شاخص نیکی ژاپن ۰.۱۳ درصد کاهش یافت. در شبه‌جزیره کره هم با افت سهام تکنولوژی، شاخص کوسپی ۰.۴۱ درصد سقوط کرد.

افزایش قیمت یورو

اس‌اندپی ای‌اس‌ایکس هم با افت سنگین ۱.۰۱ درصدی زیرشاخص مالی خود روبرو شد و کل شاخص را ۰.۷ درصد کاهش داد.

بازارهای بزرگ چین اما با کنار زدن این تاثیرات منفی افزایش یافتند. شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۵۶ درصد رشد کرد و در سرزمین اصلی چین هم شاخص ترکیبی شانگ‌های ۰.۷۲درصد و شاخص ترکیبی شن‌زن ۰.۸۲۳ درصد افزایش یافتند.

 درحالی‌که رییس فدرال رزرو، جنت یلن، در سخنرانی خود در اجلاس بانک مرکزی در جکسون هول، هیچ سرنخی از چشم‌انداز سیاست‌گذاری مالی ارائه نکرد، این بحث را مطرح کرد که اصلاحاتی که پس از بحران مالی انجام شده بازار را ایمن‌تر کرده است. برخی ناظران بازار، روی سخن یلن را رییس‌جمهور ترامپ و دولت او می‌دانند.

مانند یلین، رییس بانک مرکزی اروپا، ماریو دراقی هم در سخنرانی روز جمعه خود در مورد آینده سیاست‌گذاری مالی در منطقه یورو سکوت کرد. هرچند عدم تاکید رییس بانک مرکزی اروپا بر تقویت یورو باعث رشد این پول واحد اروپایی شد. یورو در مبادلات اول صبح دوشنبه به رقم ۱.۱۹۶۳ دلار رسید که بالاترین میزان آن از ژانویه ۲۰۱۵ تا کنون است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج