رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه این اقدام مورد توجه برخی از سازمان‌های بین‌المللی نیز قرار گرفت، افزود: به همین دلیل سازمان بین المللی کدکس غذایی، تدوین استاندارد ۷ نوع روغن گیاهی را به سازمان ملی استاندارد ایران محول کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، نیره پیروزبخت، گفت: قند، نمک و روغن جزء مواد غذایی پرمصرف است که استفاده از آنها در سایر محصولات غذایی تابع استانداردهای ویژه‌ای است.

وی افزود: برای سلامت مردم در استانداردهای این سه ماده تجدیدنظر کردیم تا مضرات محصولات غذایی ناشی از مصرف بی رویه قند، نمک و روغن به حداقل کاهش یابد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه این اقدام مورد توجه برخی از سازمان‌های بین‌المللی نیز قرار گرفت، افزود: به همین دلیل سازمان بین المللی کدکس غذایی، تدوین استاندارد ۷ نوع روغن گیاهی را به سازمان ملی استاندارد ایران محول کرده است.

پیروزبخت در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع صادرات کالا به افغانستان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به هم مرز بودن کشورمان با افغانستان ، لازم است آزمایشگاهی را در مبادی مرزی ایجاد و تجهیز کنیم تا علاوه بر تسهیل در صادرات، سهم عمده‌ای در بازار کشور افغانستان داشته باشیم. رییس سازمان ملی استاندارد ایران خواستار همراهی و مساعدت مسئولان استانی برای استقرار آزمایشگاهی مجهز در مرز ایران و افغانستان شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج