با توجه به بازار آشفته تخم مرغ و تصمیم دولت برای واردات این محصول رئیس اتحادیه پرنده و ماهی خبر از نامناسب بودن واحدهای تولیدی تخم مرغ داد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با بیان اینکه هر کیلو گرم تخم مرغ 6 هزار و 300 تومان برای مصرف کننده است گفت: قیمت این محصول پروتئینی در برخی از نقاط شهر غیرمنطقی است و نرخ های بالاتر از 13 هزار تومان برای یک شانه 30 تایی تخم مرغ غیر قانونی است.

مهدی یوسف خانی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج که برخی از مسوولین به واردات تخم مرغ اعتراض کردند و شواهد نشان می دهد نیازی به واردات تخم نداریم آیا به نظر شما کشور نیاز به واردات تخم مرغ دارد؟پاسخ داد: اگر می خواهیم واردات تخم مرغ داشته باشیم باید با هماهنگی اتحادیه مرغداران  این اقدام صورت بگیرد و واردات بدون هماهنگی با اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذارباعث می شود تولید کنندگان ما دچار ضرر و زیان شود.

وی با اشاره به اینکه واردات باعث می شود قیمت تخم مرغ تولید داخل کاهش پیدا کند،عنوان کرد: کمبود تولید تخم مرغ داریم و علت آن هم تعطیل شدن برخی از مرغداری ها به دلیل بیماری آنفلونزا در سال گذشته است و برخی از واحدها نمی توانند تولید مناسبی  داشته باشند به همین دلیل مجبوریم واردات تخم مرغ داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، مسئول تنظیم بازار تخم مرغ از تصمیم عجولانه دولت برای واردات تخم مرغ  چندی پیش انتقاد کرده بود و بیان داشت: هیچ کمبودی برای عرضه تخم مرغ نداریم و معتقدیم این اقدام به بازار و تولید کننده داخلی ضرر می رساند.

کمبود تولید تخم مرغ در کشور

شایان ذکر است بر اساس مصوبه هیئت دولت، حقوق ورودی تخم مرغ خوراکی با مجوز واردات تا  پایان فصل پاییز تعیین شده است.

خبری از ارزان شدن مرغ نیست

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی همچنین با بیان اینکه نرخ مرغ 8 هزار و 600 تومان می باشد،توضیح داد:احتمال افزایش قیمت مرغ نداریم وتا پایان 15 شهریورماه نرخ هر کیلو گرم مرغ بین 8 هزار و 300  تومان تا 8 هزار و 600 تومان متغیر است.

وی قیمت مرغ آماده طبخ در عمده فروشی درب کشتارگاه را 7 هزار و 700 تومان، تحویل درب واحدهای صنفی 7 هزار و850 تومان  و در مراکز خرده فروشی 8 هزار و 600 تومان اعلام کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج