شرکت جنرال موتورز برای حدود ۸۰۰ هزار شورلت سیلورادو ۱۵۰۰ و جی ام سی سیرا ۱۵۰۰ پیکاپ در سراسر جهان به دلیل احتمال وجود نقص در سیستم فرمان خودکار فراخوان رفع عیب صادر می کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، اسناد اخیرا منتشر شده نشان می دهد شرکت جنرال موتورز برای حدود 800 هزار شورلت سیلورادو 1500 و جی ام سی سیرا 1500 پیکاپ در سراسر جهان به دلیل احتمال وجود نقص در سیستم فرمان خودکار فراخوان رفع عیب صادر می کند.

بر اساس اسنادی که توسط اداره امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا منتشر شده، بزرگترین شرکت خودروسازی آمریکا اعلام کرد، این خودروهای بازی مدل سال 2014 ممکن است به ویژه در سرعت پایین به صورت موقتی دچار قطعی فرمان خودکار الکتریکی شوند.

این فراخوان شامل حدود 690 هزار دستگاه خودرو در آمریکا، 80 هزار دستگاه در کانادا و حدود 25 هزار دستگاه در بازارهای دیگر است. نمایندگی های جنرال موتورز برای رفع این نقص نرم افزار نصب شده روی این خودروها را مجددا راه اندازی خواهند کرد.

تام ویلکینسون، سخنگوی جنرال موتورز هیچ گونه اشاره ای به این مسئله که آیا این فراخوان بعد از وقوع تصادفات یا مصدومیت های احتمالی انجام می گیرد یا نه نکرد.

جنرال موتورز به نهادهای نظارتی گفته که قبل از مدل سال 2015، تغییراتی برای مقابله با پایین آمدن احتمالی ولتاژ در خودروها اعمال کرده که این مسئله موجب بروز نقص در سیستم فرمان خودکار شده است.

جنرال موتورز نگفته که نمایندگی ها چه زمانی تعمیر این خودروهای معیوب را آغاز خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج