مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: این سازمان به دنبال این است که تا پایان شهریور سال جاری نخستین مرحله سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واریز کند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید جعفر سبحانی در برنامه رادیو اقتصاد افزود: طرح ساماندهی سهام عدالت از جمله طرح‌های بزرگ ملی در دولت یازدهم است.

وی اظهار داشت: در هفدهم اسفند ماه سال گذشته طرح ساماندهی یا سامانه سهام عدالت با حضور معاون اول رئیس جمهوری و مشمولان سراسر کشور رونمایی شد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در این حال برای تمامی مشمولان سراسر کشور یک صورت حساب تولید و از این روز مشمولان می‌توانستند به سامانه مراجعه و صورت حساب خود را دریافت کنند.

وی در ادامه تعداد جمعیت مشمول سهام عدالت در ایران را ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد نزدیک به دو میلیون نفر افراد متوفی هستند.

سبحانی با بیان اینکه در حال حاضر باکسر افراد متوفی ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مشمول سهام عدالت هستند، اظهارداشت: از هفدهم اسفند ماه سال گذشته تاکنون جمعیتی بالای ۳۶ میلیون نفر از مشمولان برای دریافت صورت حساب خود به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با علام اینکه مرحله دوم طرح ساماندهی سهام عدالت از سی ام فروردین ماه سال جاری در کشور آغاز شده است، گفت: از آنجائیکه سود عملکرد سال ۹۵ شرکت‌های سرمایه پذیر اختصاصی به خزانه و پرداخت به حساب دولت نداشته بلکه باید به حساب مشمولان واریز شود بدین جهت از تمامی مشمولان سهام عدالت خواسته شد شماره شبا خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کنند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: از سی ام فروردین ماه سال جاری تا کنون ۲۹ میلیون نفر از مشمولان شماره شبا خود را در سامانه مزبور ثبت کرده اند که شماره شبا ۹۸ درصد از مشمولان بدون اشکال و صحیح بوده است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تمامی مشمولان در هر گروه سنی باید یک شماره شبا در سامانه سهام عدالت ثبت کنند، یادآورشد: در حال حاضر تمام تلاش سازمان خصوصی سازی اینکه بتواند تا پایان شهریور ماه سال جاری نخستین مرحله سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واریز کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج