علی فاضلی، در نشست مشترک استانداران و اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: تلاش کردیم که از آفت بخشی نگری دوری کنیم مجموعه اتاقهای کشور (اتاق اصناف تعاون و بازرگانی) با تاسیس دبیرخانه ای در اداره امور تدبیر کرده اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، علی فاضلی، در نشست مشترک استانداران و اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: تلاش کردیم که از آفت بخشی نگری دوری کنیم مجموعه اتاقهای کشور (اتاق اصناف تعاون و بازرگانی) با تاسیس دبیرخانه ای در اداره امور تدبیر کرده اند.

فاضلی اظهار کرد: بزرگترین فرصت در 4 سال گذشته تدبیر سند اقتصاد مقاومتی است و البته توجه به مطالبات رهبر انقلاب در اجرای این مفاد باید مورد توجه قرار گیرد اجرای سه میلیون بنگاه صنفی در 4 سال گذشته از اهم اقدامات مهم در این دولت بوده است.

وی اظهار کرد: مجموعه 3 اتاق موجود در کشور هزار و 15 راهکار را برای اقتصاد مقاومتی به سه قوه اعلام کردند و برای ضمانت اجرای آنها 9 اولویت را با محوریت بخش خصوصی و تغییر برخی راهکارها عنوان کردند.

وی با اشاره به صدور 8 حکم توسعه ای برای اصناف اظهار کرد: این احکام مورد استقبال واقع نشد و البته جای تاسف دارد.

وی اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت اصناف باید تصمیم جدی گرفته شود 25 درصد اشتغال کشور در مجموع اصناف کشور است و 24 میلیون نفوذ جمعیت در این مجموعه مدیریت می شوند اصناف در سراسر کشور به صورت متناسب با ظرفیت هر منطقه هستند و هر ظرفیتی را که دولت در اصناف ایجاد کند به سرعت در جامعه حفظ می شود.

فاضلی اظهار کرد: اصناف عملا می توانند در توسعه متوازن در کشور اثرگذار باشند اصناف بیشترین تعامل را با جامعه دارند و اگر رونق آنها حفظ شود به سرعت به مردم منتقل می شود اصناف با کمترین سرمایه می توانند ایجاد شغل کنند و مشکل بیکاری را با اختصاص بنگاههای متوسط و کوچک حل کنند.

وی اظهار کرد: 1800 و 59 شغل در اصناف وجود دارد اصناف مناسب ترین بستر برای فارغ التحصیلان بیکار و ورود به دنیای کارآفرینی هستند بکارگیری اتاق اصناف در شهرها و شهرستانها باید مورد توجه قرار گیرد تقاضای من بکارگیری اتاق اصناف در ایجاد اشتغال است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج