رمضانعلى صادق زاده با بیان اینکه سامانه ستاد تدارکات الکترونیکى از جمله سامانه های بخش صنعت است که باعث شفاف سازى در بخش فضاى مجازى مى شود گفت:این سامانه از رانت خوارى ها و فسادها درفضاى کسب و کار جلوگیرى می کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادى خبرگزارى موج،قائم مقام معاونت آموزش پژوهش و فناورى وزارت صنعت در نشست خبرى با تشریح شیوه کار و اهداف سامانه تدارکات الکترونیکى گفت:در سال ٩٢ حجم معاملات در فضاى مجازى ٤٨ هزار میلیارد تومان بوده است.

صادق زاده ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در صورت تحقق کامل بودجه 96، 200 هزار میلیارد تومان معامله دولتی صورت گیرد و اگر دولت نظارت کافی را بر این معاملات نداشته باشد نمی‌توان جلوی فساد و رانت را در اجرای معاملات دولتی را گرفت.

وى با اشاره به اینکه تامین‌کنندگان می‌توانند در دورافتاده‌ترین نقاط کشور در مناقصات و مزایده‌های دولتی شرکت کنند توضیح داد:کلیه معاملات اعم از خرید، مناقصه و مزایده در سامانه «ستاد» انجام می‌شود و شاخص‌های تعیین شده در سال 96 معمار معاملات کوچک رقم 22 میلیون تومان است  و اگر یک وزارتخانه خریدی به میزان کمتر از 2 میلیون و 200 هزار تومان انجام دهد نیازی به مراجعه به سامانه ستاد نداشته اما کلیه معاملات و خریدهای بالاتر از رقم مذکور باید از طریق سامانه ستاد انجام شود.

به گفته وی در حال حاضر 20 هزار تامین کننده در سامانه ستاد ثبت‌نام کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج