قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از مهارت آموزی ۵۰ هزار بازنشسته کشور در سال جاری خبر داد و گفت: ۳۰ تا ۶۰ درصد مهارت جویان در بنگاه‌ها و صنایع های‌تک را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، رحمت‌الله رحمتی در گردهمایی سفیران مهارت آموزی بازنشستگان که در محل هتل المپیک برگزار شد، با اشاره به نام گذاری ششم مرداد ‌ماه به عنوان روز ملی مهارت، اظهار کرد: این روز با هدف ترویج و تعمیق فرهنگ مهارت آموزی نام گذاری شده است. یکی از مشکلات اصلی امروز جامعه معضل بیکاری و مهم ترین شرط لازم نسبت به اشتغال داشتن مهارت است.

وی با انتقاد از فرهنگ نادرست کار و اشتغال، افزود: علی رغم آنکه خانواده‌ها در سبد هزینه مبلغی برای آموزش دانشگاهی در نظر می‌گیرند ولی متاسفانه برای آموزش‌های مهارتی کمتر هزینه می‌پردازند.

به اعتقاد قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، لازمه‌ی ورود به بازار کار داشتن مهارت است و یک فارغ‌التحصیل دانشگاهی در رشته‌های فنی باید بتواند به ادبیات گفت‌وگو با تکنسین‌ها در محیط کار آشنا باشند که این امر از طریق مهارت آموزی محقق می‌شود.

رحمتی در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه مشترک میان سازمان فنی و حرفه‌ای، صندوق بازنشستگی کشوری و کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد، اظهار کرد: هدف از این تفاهم نامه ایجاد مهارت آموزی برای بازنشستگان و ارائه‌ی آموزش‌های مهارتی مورد نیاز به آنها برای انجام یک فعالیت داوطلبانه است تا بازنشستگان از این آموزش‌ها جهت کسب درآمد در دوران بعد از بازنشستگی یا برنامه‌های سرگرمی و تفننی استفاده کنند.

وی پیش بینی کرد: امسال ۵۰ هزار بازنشسته در کشور ‌می‌توانند براساس این تفاهم نامه از آموزش‌های مهارتی بهره مند شوند.

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور خطاب به بازنشستگان حاضر در این گردهمایی، گفت: امروز به عنوان سفیران مهارت آموزی احکامی را دریافت می‌کنیم تا به عنوان بازوان پرتوان و زبان‌های گویا برای طرح این موضوع مهم و رساندن پیام مهارت به مخاطبان عمل کنیم.

رحیمی خاطر نشان کرد: بازنشستگان و فرزندان آنها در صورت معرفی می‌توانند در بخش دولتی که سازمان فنی و حرفه‌ای این مهم را برعهده دارد آموزش مهارتی کسب کنند.

به گفته قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، با تفاهم نامه مذکور بخشی از هزینه آموزش توسط آموزشگاه‌ها تخفیف داده و بخشی دیگر به شکل یارانه از سوی صندوق بازنشستگی پرداخت می‌شود و بخشی دیگر نیز از سوی فرد بازنشسته پرداخت می‌شود تا مهارت بیاموزند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج