محمد کشتی آرا با بیان اینکه هفته آرامی برای طلا و سکه طی کردیم گفت: قیمت ارز و طلای جهانی تغییر و نوسان چندانی در هفته گذشته نداشته است.

محمد کشتی آرا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج ،با اشاره به قیمت بازار جهانی طلا در هفته های گذشته گفت: قیمت طلا در3 هفته پی در پی با کاهش همراه بود، که رشد قیمت طلا کاهش یافت و از طرفی شاخص های اقتصادی آمریکا بهتر شده بود اما در پایان روزهای هفته گذشته شاخص ارزش دلار در بازارهای جهانی با افزایش روبه رو شد و بر قیمت طلا تاثیر گذاشت ولی خوشبختانه تغییری روی قیمت طلا در داخل کشور پیش نیامد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور ادامه داد: قیمت سکه در بازار داخلی در هفته گذشته هم بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان نوسان داشت همچنین قیمت سکه در اوایل هفته گذشته یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان بود و در آخر هفته به طور متوسط یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان داد و ستد شده است و در کل هفته آرامی برای طلا و سکه داشتیم.

شایان ذکر است؛در هفته گذشته قیمت جهانی طلا تا اوایل هفته تغییر محسوسی نداشت، ولی دو روز آخر هفته با ۱۱ دلار افزایش همراه شد و این افزایش در حالی بود که قیمت ارز تغییر چندانی پیدا نکرده بود.قیمت طلا دیروز با جهش 1.4 درصدی مواجه شد و به بالاترین رقم در طی حدود دو هفته گذشته رسید.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.91 درصد افزایش به 1228 دلار و 70 سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز تا رقم 1232 دلار و 76 سنت بالا رفت و در مسیر ثبت رشد هفتگی 1.3 درصدی قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج