محمد رضا حسین زاده گفت:سال گذشته بانک های دولتی به بیش از ۲۵ هزار واحد تولیدی ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات دادند که سهم بانک ملی ٣٠٠٠ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادى خبرگزارى موج؛ محمد رضا حسین زاده با اشاره به اینکه  نظام بانکی ایران از تحریم‌ها ضربه زیادی خورد، ولی بعد از برجام دست بر زانو زده و به بازسازی روابط بانکی با دنیا پرداخته است افزود:در حال حاضر بانک ملی با ۱۴۰ کارگزاری دنیا از ۳۰ کشور دنیا مشغول به کار هستیم و با ۱۸۰ بانک دیگر هم در حال مذاکره هستیم. همچنین ۷۶ هزار پیام سوئیفتی نیز بعد از برجام به ثبت رسیده است.

مدیر عامل بانک ملى ایران خاطر نشان کرد: بالغ بر ۲ میلیارد یورو اعتبار اسنادی از سوی بانک ملی گشایش شده است و همچنین در پایان سال ۹۱  تراز ارزی بانک ملی منفی ۱.۶ میلیارد یورو بوده که اکنون به ۵۰۰ میلیون یورو رسیده است. ضمن اینکه مطابق با تاکید دولت نیز، به دنبال واگذاری شرکت ها هستیم که در یکسال اخیر، بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال از شرکت های خود را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم.

حسین زاده ادامه داد:سال گذشته بانک های دولتی به بیش از ۲۵ هزار واحد تولیدی ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند که سهم بانک ملی ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای ۴۰۰۰ واحد تولیدی بوده است؛ ضمن اینکه در حوزه مسکن روستایی و خرید محصولات کشاورزی نیز وارد شده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج