یک کارشناس موزه با تقدیر از بانک ملی ایران برای راه‌اندازی موزه این بانک به منظور نگهداری و نمایش اشیای قیمتی، این اقدام را نشانه اهمیت دادن بانک به میراث فرهنگی و ملی کشور دانست و گفت: موزه بانک ملی ایران تا اندازه زیادی با استانداردهای روز موزه‌داری دنیا منطبق است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، فاطمه احمدی کارشناس موزه با بیان اینکه موزه‌های مرتبط با نظام بانکی و پولی یکی از مهم‌ترین رده‌های موزه در دنیا هستند، افزود: این موزه‌ها و اشیای درون آنها در دنیا بسیار با ارزش‌اند.

وی با اشاره به اینکه همه موزه‌ها لزوما مستقیما توسط سازمان میراث فرهنگی اداره نمی‌شوند و این یک روال معمول در دنیاست، اظهارکرد: این که یک بانک تلاش کرده راوی بخشی از تاریخ کشور خود باشد، بسیار قابل تقدیر است و در بلندمدت اهمیت آن بیشتر شناخته می‌شود.

به گفته وی بانک ملی ایران می‌تواند با کارشناسان مجربی که در اختیار دارد، حتی اشیای با قدمت تاریخی یا دارای ارزش هنری را خریداری کرده و در داخل موزه خود نگهداری کند تا در آینده افتخار حفظ و نمایش آن را به نام خودش ثبت کرده باشد.

احمدی با اشاره به اینکه نهادهای مالی نباید موزه را به محل خرید و فروش اشیای قیمتی تبدیل کنند، ادامه داد: خوشبختانه بانک ملی ایران چشمداشت مالی به اشیای داخل موزه‌اش ندارد و این اقدام را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی و نیز در راستای خدمت به فرهنگ کشور انجام داده است.

این کارشناس موزه با بیان اینکه موزه داری تخصصی امروز در دنیا رایج است، گفت: اقدام ابتدایی بانک ملی ایران در راه‌اندازی موزه قابل ستایش است، اما مهم‌تر از آن این است که این موزه، اهداف راه‌اندازی و آینده آن به خوبی و درستی به مخاطبان و عامه مردم شناسانده شود.

به گفته وی موزه بانک ملی ایران دو واژه «ملی» و «ایران» را یدک می‌کشد، بنابراین ضمن اینکه پتانسیل‌های خوبی در آن نهفته است، می‌تواند به اعتلای بیش از پیش بانک نیز کمک کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج