وزیر نیرو در مراسم بهره‌برداری از مجتمع آب‌رسانی سهران گفت: وزارت نیرو تلاش می‌کند تا با کسب اعتبارات ویژه بتواند در سه سال آینده طرح‌های نیمه‌تمام آب‌رسانی روستایی را به اتمام برساند.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید چیت‌چیان ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از فاز اول طرح آب‌رسانی روستایی مجتمع سهران با بیان این که این مجتمع شامل ۵۰ روستا است و برای تکمیل تمام فازهای آن نیاز به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است تا بتواند مشکل آب ۱۱ هزار نفر از ساکنان این روستاها را به‌طور اساسی و زیربنایی حل کند، افزود: تاکنون سه میلیارد تومان برای این مجتمع هزینه شده و دو روستای سهران و مورگان با جمعیتی بالغ‌ بر ۵۰۰ نفر از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم با تخصیص اعتبار لازم، در فازهای بعدی تمام این مجتمع آب‌رسانی را تکمیل کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه این مجتمع یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های آب‌رسانی در دست اجرا است که از طریق سد سهران با ظرفیت ۱۰ میلیون مترمکعب قادر است آب ۵۰ روستا با ظرفیت ۶۰ لیتر بر ثانیه را تأمین کند، خاطرنشان کرد: در همین راستا در سطح شهرستان بشاگرد ۱۰ طرح آب‌رسانی تک روستایی نیز به‌صورت جداگانه به بهره‌برداری رسید تا جمعیتی بالغ‌ بر ۲۷۰۰ نفر را از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند کند.

چیت چیان با اشاره به اینکه در منطقه بشاگرد پروژه‌های خوبی در دست اقدام است، اضافه کرد: هم‌اینک تمامی روستاهای بیش از ۲۰ خانوار منطقه آب‌رسانی و روستاهای کد دار بالای ۱۰ خانوار نیز برق‌دار شده‌اند.

وی در پایان گفت: فقط دو روستای بالای ۱۰ خانوار در منطقه فاقد برق هستند که پروژه برق‌دار شدن آن‌ها نیز در دست اقدام است و به‌زودی برق‌دار خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج