مدیرعامل کشتیرانى جمهورى اسلامى ایران با حضور در بیست و هشتمین مجمع بین‌المللى کرانس مونتانا گفت: جاده ابریشم مکمل حمل و نقل دریایی است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، محمد سعیدى که به دعوت رسمی رئیس مجمع کرانس مونتانا (CMF) در بیست و هشتمین نشست این کنفرانس در بارسلونا حضور دارد، گفت: جاده ابریشم گزینه‌اى مکمل در صنعت حمل و نقل دریایى است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری ایران گفت: حضور در این نشست سالانه که با هدف تبادل دیدگاه‌ها بر موضوعات کلیدى دنیاى امروز از جمله جاده ابریشم برگزار مى‌شود، باعث افتخار است.

وی به دیدگاه‌هاى موجود در مورد موقعیت جاده ابریشم در گذشته، وضعیت کنونى آن در حال حاضر و چشم انداز مهم آن در آینده اشاره کرد و گفت: على رغم وجود دیدگاه هاى سنتی در این مقوله، جاده ابریشم که مسیر اتصال آسیا به اروپاست تنها منحصر به حمل و نقل جاده‌اى نیست و مسیرهاى دریایى را نیز دربرمی‌گیرد.

سعیدى ضمن اشاره به مسیرهاى مورد استفاده و کشورهایى که در مسیر جاده ابریشم قرار دارند، گفت: تغییرات اندکی با گذشت زمان در مسیرهاى سنتی ترانزیت بار حاصل شده است و مسیرهای اصلی جاده ابریشم همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج