قیمت نفت روز جمعه به دلیل کاهش ارزش دلار افزایش داشت، اما پنجمین هفته متوالی کاهش خود بعد از تصمیم اوپک و سایر تولید کنندگان برای تمدید توافق کاهش تولید را پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قیمت نفت روز جمعه به دلیل کاهش ارزش دلار افزایش داشت، اما پنجمین هفته متوالی کاهش خود بعد از تصمیم اوپک و سایر تولید کنندگان برای تمدید توافق کاهش تولید را پشت سر گذاشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با 32 سنت معادل 0.7 درصد افزایش به 45 دلار و 54 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 27 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 43 دلار و یک سنت رسید.

در این هفته، قیمت هر دو شاخص نفتی 3.9 درصد کاهش داشت و در حال حاضر تنها فاصله اندکی با پایین ترین رقم های ده ماه گذشته دارد که ناشی از نگرانی های ادامه دار در مورد افزایش تولید است. این کاهش 5 هفته ای متوالی، طولانی ترین دوره کاهش قیمت نفت از اوت 2015 تاکنون است.

دیروز پس از آنکه موسسه بیکر هاگز اعلام کرد که شرکت های آمریکایی در این هفته 11 سکوی حفاری نفتی دیگر را افزوده اند، که بیشترین افزایش در طی 3 هفته اخیر بوده، رشد قیمت ها کمتر شد.

جیمز ویلیامز، رئیس موسسه دبلیو تی آر جی اکونومیکس در آرکانزاس گفت: «افزایش تعداد سکوها در این هفته نشان دهنده تصمیمات اتخاذ شده چند ماه قبل یعنی زمانی است که قیمت ها بالاتر بود.» وی افزود، انتظار دارد که قیمت های پایین نفت موجب کاهش تعداد سکوها در برخی از هفته های یک یا دو ماه آینده شود.

شاخص دلار آمریکا دیروز با 0.3 درصد کاهش در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی همراه بود و در مسیر ثبت بزرگترین کاهش روزانه از اوایل ژوئن تاکنون قرار گرفت. این کاهش ارزش دلار ناشی از انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا بوده است. این افت ارزش موجب بالا رفتن قیمت نفت شد که به دلار آمریکا ارزش گذاری می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج