وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به سوییس سفر کرده است، با دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات دیدار و گفتگو کرد.

وی با اشاره به سابقه عضویت کشورمان در اتحادیه و مشارکت فعال ایران در امور مختلف تاکید و اظهار امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت های نیروی انسانی متخصص و علاقمند این حوزه در  کشورمان زمینه همکاری آنان فراهم شود .

وی در ادامه با اشاره به وجود دانشکده پست و مخابرات ایران، برای اجرای دوره های آموزش تخصصی ICT برای کشورهای آسیا، اقیانوسیه اعلام آمادگی کرد.

واعظی همچنین با برشمردن مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران در گردهمایی مطالعاتی بخش توسعه ارتباطات ITU بر تداوم این نقش تاکید کرد .

هولین ژائو دبیر کل اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور نیز، از حضور فعال، موثر  و راهگشایی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس های  مختلف اتحادیه، تشکر کرد.

 وی همچنین با اشاره به برگزاری کنفرانس جهانی توسعه ارتباطات ( WTDC ) در سال جاری ابراز امیدواری کرد: ایران  بتواند نقش فعالی و موثری در این کنفراس داشته باشد و حضور موثری در فعالیت های سال آتی اجلاس وزاری  این اتحادیه داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج