مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از اجرایی شدن تشکیل پرونده تسهیلاتی به‌صورت آنلاین در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری با تاکید به ویژگی‌های مثبت بانکداری الکترونیک و تاثیر آن در تسهیل دسترسی مشتریان به خدمات قابل ارائه، اظهارداشت: بانک برای دستیابی به اهداف تعیین شده اهتمام به الکترونیکی کردن را از اهداف خویش در سال 96 قرار داده است.

وی افزود: در بستر بانکداری اجتماعی باید ساختار بانکداری مدرن اجرا و تمام خدمات به صورت غیرحضوری با استفاده از ابزارهای روز الکترونیکی و مجازی به مشتریان ارائه شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: خوشبختانه در سال 95 فاز عملیات اجرایی افتتاح حساب بصورت آنلاین (غیرحضوری) آغاز شده که اتفاقا مورد استقبال مشتریان و آحاد جامعه هدف قرار گرفته است و مصمم هستیم تا عملیات تشکیل پرونده تسهیلاتی به‌صورت آنلاین را نیز در سال 96 اجراء می‌کنیم، زیرا اصولاً در بانکداری اجتماعی هدف اصلی روان سازی و آسان نمودن امور اجرایی برای کسب رضایت مندی مشتریان است.

وی در ادامه افزود: در بانکداری اجتماعی برای گروه هدف مشتریان در بانک خدمات تخصصی آن بازار هدف ارائه می شود که باعث کم شدن هزینه ها و افزایش بهره وری نیروی کار می گردد.

اکبری تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در نظر دارد به منظور افزایش رضایتمندی مشتریان باتوجه به نوع فعالیت و نیازهای آنان و جامعه، خدمات ویژه‌ای در حوزه بانکداری قرض الحسنه ارائه دهد.

وی ادامه داد: در همین راستا باشگاه خیّرین این بانک مصمم است تا با خلق روش‌های نوین، روال ارائه خدمت به مشتریان را تغییر داده و الگوی ارائه خدمت به مشتریان در حوزه قرض الحسنه را متفاوت از آنچه در بانکداری معمول جریان دارد توسعه داده و متحول سازد.

اکبری در پایان گفت: این بانک به صورت تخصصی عملیات بانکداری اسلامی را فقط در بستر قرض الحسنه انجام می‌دهد و تمامی فعالیت‌های جاری و عملیاتی بانک بر مبنای عقد قرض الحسنه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج