مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی گفت: قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی بر افزایش سطح تولید کشاورزان وتثبیت بازار داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی با اشاره به جدا سازی بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی و پس گرفتن قانون انتزاع دوباره به سمتی می رویم که در کشور یک کالای کشاورزی به طور هم زمان واردات و صادرات می شود، گفت: نباید قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی (قانون انتزاع )معلق شود.

محمدرضا رئیسی‌نژاد بیان داشت: پس گرفتن قانون انتزاع نوعی عقب گرد برای بخش کشاورزی به حساب می آید و در نهایت این کار به ضرر تولید کنندگان و در نهایت کشور خواهد بود، نباید انتزاع را به دست کسانی داد که به دنبال واردات هستند.

رئیس اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار میهن در واکنش به لایحه دولت برای تفکیک قانون تمرکز و احیای وزارت بازرگانی توضیح داد: قانون تمرکز در وزارت جهاد کشاورزی امیدی را برای بخش تولید و کشاورزان همراه داشته است

ترکاشوند به بحث تثبیت نهاده ها در چند سال گذشته پرداخت و افزود: اجرای قانون انتزاع در سالیان اخیر باعث شد نهاده ها ثبات قیمت داشته باشد، در حالی که اوایل سال ۹۲ علاوه بر اینکه با مشکل تامین نهاده ها در بازار مواجه شدیم، قیمت این نهاده ها نیز بسیار گران بود؛ اما در حال حاضر قیمت کنجاله بین ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان تثبیت شده است.

به گفته این مسوول طی دو سه سال اخیر که قانون تمرکز در وزارت جهاد کشاورزی اجرا شده، شاهد ثبات در قیمت نهاده‌ها و کنترل واردات و همچنین توسعه صادرات محصولاتی همچون مرغ و تخم مرغ بوده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج