معاون امور معادن و صنایع معدنى گفت:با اقدامات و تدابیر صورت گرفته صادرات فولاذ را به ٥ میلیون تن رساندیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادى خبرگزاری موج، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در نشست خبری با تشریح عملکرد چهارساله بخش معدن گفت:مهم ترین اهداف معدن را توسعه انشعاب های معدنى دانست و خبر از شناسایی ٤٠٠ محدوده پر پتانسیل معدنى داد.

سرقینى با بیان اینکه خام فروشی را متوقف کردیم افزود:١٢٠ میلیون تن صادرات فرآورده های معدنى داشتیم.

معاون نعمت زاده تصریح کرد:در سال 91  حدود ۶.۵ میلیون تن واردات داشتیم که این رقم را توانستیم  به ۳ میلیون تن در سال ۹۵ برسانیم.

به گفته سرقینی صادرات از ۱.۲ میلیون تن در سال ۹۱ به ۵ میلیون تن در سال ۹۵ رسید که سال گذشته حدود ۶.۵ میلیارد دلار درآمد از محل صادرات معدن و صنایع معدنی به دست آمد که به لحاظ وزنی ۳۰ درصد و به لحاظ ارزشی ۱۴ درصد رشد داشته است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی با اشاره به اینکه 6 درصد در تولیدات معدنی رشد داشتیم گفت: طی چهار سال گذشته ۵۴ میلیون تن انواع کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد به زنجیره تولید کشور اضافه شد؛ همچنین سال ۹۵ حدود ۱۸ میلیون تن صادرات داشتیم.

این مقام مسوول  با بیان اینکه در حال حاضر طبق آمار وزارت صنعت که ۱۵ هزار نفر در بخش معدن مشغول به کار هستند به امنیت کار معدن کارها پرداخت و افزود: ما در وزارت صنعت استانداردها و قوانینی را تدوین کرده ایم تا ایمنی این معدن کاران برقرار باشد اما عدم نظارت و نبود فرهنگ لازم برای رعایت ایمنی موجب شده است تا ما در این بخش توفیق چندانی نداشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج