طرح نوسازی خطوط انتقال نفت خام و بازسازی پایانه‌های نفتی خارگ توسط شرکت پایانه های نفتی ایران در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شرکت پایانه های نفتی ایران، سید پیروز موسوی، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در پایانه بین المللی خارگ اجرایی شد اظهار داشت: در این راستا طرح نوسازی خطوط انتقال نفت خام و بازسازی پایانه‌های نفتی خارگ با تلاش متخصصان شرکت پایانه‌ها اجرایی شد.

موسوی از افزایش توان عملیاتی در بارگیری نفت خام در پایانه‌های نفتی خارگ خبرداد و افزود: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم امکان بارگیری نفت خام به صورت همزمان برای 9 فروند نفت‌کش در پایانه نفتی خارگ فراهم شده است.

وی از افزایش تردد نفت‌کش‌ها در خارگ خبرداد و خاطر نشان کرد: سال قبل بیش از 850 نفت‌کش در پایانه صادراتی خارگ برای بارگیری نفت خام ایران پهلو گرفتند که نسبت به سال ماقبل آن افزایش قابل توجهی داشته است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه در ابتدای کار این دولت تمرکز اصلی بر روی تاسیسات این شرکت از جمله اسکله‌ها و پهلوگاه‌ها قرار گرفت افزود: خوشبختانه در دو سال کار مداوم طبق برنامه زمان بندی و همزمان با اجرای برجام این شرکت نخستین شرکتی بود که 9 پهلوگاه برای بارگیری آماده سازی کرد.

جزیره خارگ به علت نزدیکی به مناطق نفتخیز، موقعیت خوب دریایی و عمق مناسب برای پهلوگیری نفتکش های عظیم، مناسب ترین مکان برای بارگیری و صادرات نفت ایران است. پایانه صادرات نفت خارگ دارای دو اسکله است. اسکله شرقی (T) قابلیت پهلودهی هم زمان 6 نفتکش تا ظرفیت 275 هزار تن را دارد و اسـکله غـربی (آذرپـاد) قابلیت پهلودهی 3 نفتکش با ظرفیت‌های 300 هزار تا 500 هزار تن و بیشتر را به طور همزمان دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج