اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت این کشور سال میلادی آینده به ۱۰ میلیون بشکه در روز می‌رسد که بالاترین سطح تولید سالانه تاکنون خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، این سازمان ماه گذشته پیش بینی کرده بودند تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۰ میلیون بشکه در روز خواهد بود. رکورد تولید قبلی، ۹.۶ میلیون بشکه در روز در سال ۱۹۷۰ بود.

مدیر اطلاعات انرژی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد فعالیت حفاری در حوضه‌های نفتی به خصوص حوضه‌های نفتی تگزاس، عامل اصلی رشد تولید نفت خواهد بود. شمار دکل‌های حفاری نفت فعال آمریکا در ۱۲ ماه گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است.

بازبینی پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از تولید نفت این کشور، نشانه دیگری از بهره برداری کامل شرکت‌های حفاری آمریکایی از قیمت‌های بالاتر نفت است که در پی توافق کاهش تولید اوپک و سایر صادرکنندگان نفت خارج از این سازمان به منظور حذف عرضه اضافی حاصل شده است.

تولید نفت آمریکا در هشت ماه گذشته ۹ درصد رشد کرده و به ۹.۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

شرکت‌های نفت آمریکایی در رکود سه ساله بازار نفت موفق شدند با استفاده از متودهای حفاری پیشرفته، هزینه‌های تولید را کاهش داده و به سودآوری برسند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا دورنمای قیمت‌های نفت در سال ۲۰۱۸ را مورد بازبینی نزولی قرار داد و پیش بینی کرد حاشیه سود شرکت‌های حفاری آمریکایی در سال آینده کمتر خواهد شد.

طبق پیش بینی این سازمان، متوسط قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در سال آینده به ۵۳.۶۱ دلار در هر بشکه می‌رسد که ۲.۷ درصد نسبت به پیش بینی قیمت ۵۵.۱۰ دلار در گزارش ماه گذشته این سازمان کاهش یافته است. همچنین قیمت مورد پیش بینی برای نفت برنت ۲.۶ درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش شبکه خبری سی ان بی سی، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از تولید نفت در سال جاری را بدون تغییر نگه داشت و همچنان انتظار دارد به ۹.۳ میلیون بشکه در روز برسد و متوسط قیمت وست تگزاس اینترمدیت و برنت برای سال ۲۰۱۷ را به میزان ۱۰ سنت افزایش داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج