وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : از نظر کارشناسی معتقدیم دو بخش صنعت و تجارت باید یکپارچه باشد ولی اگر دولت و مجلس تصمیم به جدایی این دو بخش داشته باشند تابع تصمیمات خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا نعمت زاده در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه این موضوع به کار کارشناسی و نظر رئیس جمهور بستگی دارد، افزود: به سازمان امور استخدامی کشور ماموریت داده شده است این موضوع را بررسی کند، شخصا اعتقاد دارم اگر قرار است تغییراتی داده شود بهترین زمان برای تغییر، اکنون و زمان تغییر کابینه و دولت است. وی با بیان اینکه هرچه صلاح باشد، انجام خواهد شد، گفت: در زمان دولت شهید رجایی برای فعالتر شدن بخش معدن، جدایی این بخش را از صنعت پیشنهاد دادیم و به همین منظور لایحه‌ای تهیه و تقدیم مجلس شد که مورد موافقت قرار گرفت.

نعمت زاده درباره برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریتش در دوره جدید افزود: ما در سال ۹۳ متعاقب ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری چشم انداز ۱۰ ساله صنعت را تهیه، درسال ۹۴ تکمیل و از ابتدای سال ۹۵ ابلاغ کردیم.

وی گفت: درحال حاضر هم چشم انداز و هم برنامه ششم توسعه اقتصادی را که مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است در برابر خود داریم و فکر نمی‌کنم با تغییر دولت تغییری در این سیاست‌ها ایجاد شود مگر اینکه تمهیداتی برای سرعت بخشیدن به اجرای این سیاست‌ها فراهم شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: خوشبختانه برابر آمار مرکز آمار در یکسال گذشته ما در بخش صنعت بیش از ۶ درصد رشد داشتیم و امیدواریم این روند را در سال جاری حفظ کنیم و بهبود ببخشیم.

وی گفت:رونق تولید که سال گذشته با محوریت صنایع کوچک و متوسط آغاز شد، آثار مثبتی در سراسر کشور گذاشت و امسال هم با تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار است، ادامه پیدا کند.

نعمت زاده با بیان اینکه به رونق تولید و تجارت خوشبین هستم، افزود: ما برای رفع مشکلات بنگاههای کوچک و متوسط جلساتی را با بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ها برگزار کردیم و مقرر شد نظام بانکی به واحدهایی که با مشکل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش مواجهند، کمک کند.

وی گفت: پیش بینی می‌کنیم در سال ۹۶ میزان صادرات ما از نظر وزنی ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد کند. صدا و تصویر دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج