تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران میزبان عرضه ۲۶۵ هزار تن گندم است.

به گزارش خبرگزاری موج، امروز ۲۶۵ هزار تن گندم استان‌های کردستان، کرمانشاه، سمنان، البرز، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خوزستان، فارس وگلستان است که از این میزان ۲۶۱ هزار تن آن گندم خوراکی و ۴ هزار تن آن گندم دوروم عرضه می‌شود.

۱۰ هزار و ۳۴۹ تن جو دامی در قالب طرح قیمت تضمینی، ۶۳ تن عدس درشت، ۲ هزار و ۷۷۵ تن شکر سفید، ۳۰۰ تن روغن و ۵۰۰ تن ذرت دامی نیز در تالار محصولات کشاورزی عرضه می‌شود.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۱۰ هزا رتن شمش بلوم شرکت فولاد خوزستان و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی ۹۹. ۸ شرکت ایرالکو است.

علاوه براین تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز عرضه ۱۷ هزار و ۳۰۰ تن قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی را تجربه می‌کند.

بر اساس این گزارش، ۱۰۰ هزا رو ۹۵۴ تن وکیوم باتوم، قیر، لوب کات، گوگرد و مواد شیمیایی در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی عرضه می‌شود.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز میزبان عرضه ۲۱۳ تن ضایعات فلزی، یک هزار تن کنسانتره فسفات و ۲۵ تن روغن کارکرده لوکوموتیو است.

 
قیمت جهانی اونس طلا؛ ۱۲۶۴ دلار

تازه‌ترین تحلیل اقتصادی اینوستینگ نشان می‌دهد که انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه می‌و آمارهای نرخ تورم منطقه یورو بیشترین تاثیر را بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

 قیمت طلا در هفته گذشته با رشد ۱. ۱۶ درصدی روبرو شد تا برای سومین هفته متوالی روندی صعودی داشته باشد.

نگرانی‌های سیاسی و اقتصادی در آمریکا موجب شد تا قیمت طلا روز جمعه به بالاترین سطح خود در یک هفته اخیر برسد و تاثیر زیادی بر رشد تقاضای مکان امن سرمایه گذاری داشته باشد.

تازه‌ترین آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست امسال به ۱. ۲ درصد رسیده است. وزارت بازرگانی آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که رشد اقتصادی این کشور در این مدت به ۰. ۷ درصد رسیده است.

این پایین‌ترین رشد اقتصادی آمریکا از سه ماه نخست ۲۰۱۶ میلادی به شمار می‌رود. کاهش ارزش دلار در روزهای گذشته تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. شاخص ارزش دلار و قیمت طلا معمولا رابطه معکوسی با یکدیگر دارند.

نگرانی‌های مربوط به بسته محرک مالی و اقتصادی دولت ترامپ و چالش‌های کاخ سفید برای تصویب برنامه‌های خود در کنگره و سنا نیز تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت طلا داشته است.

ادامه تنش‌های سیاسی در واشنگتن به خصوص پس از برکناری جیمز کومی رئیس اف بی آی و پرونده مربوط به دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ارتباط تیم ترامپ با مقام‌های روسی تاثیر زیادی بر رشد تقاضای طلا داشته است.

به نظر می‌رسد قیمت طلا در روزهای آینده بیشتر تحت تاثیر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه می‌قرار داشته باشد. این آمار‌ها می‌تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن را مشخص کند.

در منطقه یورو نیز سرمایه گذاران منتظر اعلام آمارهای نرخ تورم هستند تا نسبت به سیاست‌های پولی بانک مرکزی اروپا گمانه زنی کنند.

روز سه شنبه بازارهای مالی چین تعطیل خواهد بود. آلمان آمارهای اولیه نرخ تورم را اعلام می‌کند.

آمریکا نیز آمارهای درآمد شخصی و شاخص اعتماد مصرف کننده را اعلام خواهد کرد.

چهارشنبه نیز چین آمارهای تولیدات صنعتی و آلمان وضعیت خرده فروشی را منتشر خواهد کرد. آمارهای اولیه نرخ تورم منطقه یورو نیز اعلام خواهد شد. آمارهای اشتغال بخش خصوصی آمریکا در ماه می‌نیز اعلام می‌شود.

قیمت جهانی هر اونس طلا هم اکنون ۱۲۶۴ دلار است. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج