عملیات تعمیرات اساسی سکوی فاز یک پارس جنوبی (SPQ۱) در بازه زمانی ده روزه به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، مهدی رجبی، رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی گفت: در جریان عملیات تعمیرات اساسی این سکو، 15 هزار نفر ساعت کار ایمن و بدون حادثه ثبت شده است.

رجبی با اشاره به اینکه سکوی فاز یک به عنوان بزرگترین سکوی شرکت نفت و گاز پارس علاوه بر استحصال منابع گازی، نقش هماهنگی و پشتیبانی از سایر سکوهای تولیدی را برعهده دارد افزود: خوشبختانه در جریان این تعمیرات و فعالیت های مشابه در سایر سکوها به طور کامل از توان مجموعه های اجرایی بخش عملیات و تولید و پیمانکاران داخلی فعال در این حوزه استفاده شده است.

وی با بیان اینکه در این عملیات بخش های مختلف تعمیرات و فرایند، ایمنی، بازرسی فنی، برنامه ریزی و کارگاه تعمیرات از بخش خشکی دخیل بوده اند، در مورد این تعمیرات توضیح داد: بخشی از این اقدامات شامل جوشکاری، رنگ آمیزی و تعمیر مخازن گلایکل و همچنین تعمیرات اساسی سیستم تامین کننده سوخت توربین های برق سکو بوده است.

رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک انجام تعمیرات اساسی سکوهای پارس جنوبی را فعالیتی پیچیده و حساس توصیف کرد و گفت: این تعمیرات علاوه بر ارتقاء شاخص های ایمنی، پایداری تولید را در پی خواهد داشت.

رجبی در ادامه افزود: در همین راستا بزودی تعمیرات اساسی سه سکوی فاز 12 پارس جنوبی به عنوان بزرگ ترین فاز این میدان آغاز می شود.

درحال حاضر علاوه بر بهره برداری از سکوهای فازهای یک تا 10، سکوهای یازده فاز جدید پارس جنوبی شامل فازهای 12 (معادل سه فاز استاندارد) ، 15 و16، 17 و 18، 19 (معادل دو فاز استاندارد) ، 20 و 21 پارس جنوبی در مدت سه سال و نیم اخیر به مجموعه سکوهای تولیدی شرکت نفت و گاز پارس افزوده و منابع گازی ایران در میدان مشترک پارس جنوبی را استحصال می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج