مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از تخصیص ۱۵۱ میلیارد تومان اعتبار نوسازی به بافت‌های ناکارآمد شهری خبر داد.

به خبرگزاری موج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی از تخصیص اعتباری جدید در حوزه بهسازی و نوسازی شهری خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال ۹۵ موفق شدیم ۹ ردیف اختصاصی برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و بهسازی و نوسازی  بافت‌های ناکارآمد تعریف کرده و رقمی بالغ بر ۶۳۹ میلیارد تومان را به این حوزه اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: در این راستا موفق شدیم تا در اوایل سال جاری مبلغ ۱۵۱ میلیارد تومان از این اعتبار را محقق کرده و آن را در سطح کشور تقسیم کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه شهرهای با شرایط حادتر اعم از مشهد، قم، شیراز و چهار شهر استان سیستان و بلوچستان در اولویت برنامه‌های بازآفرینی از این اعتبار هستند گفت: قطعا با تزریق این مبلغ بحث ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و بهسازی و نوسازی بافت‌های شهری به شدت سرعت خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تصریح کرد: خوشبختانه با کمک مبالغ اختصاص یافته موفق شدیم ۴۱۰ پروژه (به مساحت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای شهری) از پروژه‌هایی که باید با کمک دستگاه‌های ذی ربط آغاز و به مرحله اجرا می‌رسیدند را فعال کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران ادامه داد: همچنین توانستیم پروژه‌های متعددی را مانند نوسازی تأسیسات، بهسازی معابر شهری، ساخت فضاهای آموزشی، بهداشتی، ورزشی، تفریحی و پاسگاه را در قالب این ۴۱۰ پروژه در سراسر کشور فعال کنیم که رقم بسیار چشمگیری به شمار می‌رود.

ایزدی همچنین از صدور ابلاغیه جدید بانک مرکزی در خصوص سهمیه‌بندی ارائه تسهیلات نوسازی نیز خبر داد و گفت: بانک مرکزی طی این ابلاغیه، سهمیه ۲۵ بانک عامل را  برای ارائه ۳۰۰ هزار تسهیلات نوسازی بافت‌های ناکارآمد اعلام و سایر بانک‌ها کشور علاوه بر ۷ بانک دولتی را نیز وارد این حوزه کرده است. جدول مذکور به این شرح است:

بانک ملی ایران

۱۵۰۰۰ واحد

بانک صادرات ایران

۱۴۰۰۰ واحد

بانک تجارت

۱۳۰۰۰ واحد

بانک ملت

۱۵۰۰۰ واحد

بانک سپه

۷۰۰۰ واحد

بانک مسکن

۵۰۰۰ واحد

بانک رفاه کارگران

۸۰۰۰ واحد

پست بانک

۱۰۰۰ واحد

بانک توسعه تعاون

۱۰۰۰ واحد

بانک اقتصاد نوین

۲۰،۰۰۰ واحد

بانک کارآفرین

۱۵۰۰۰ واحد

بانک پارسیان

۱۴۰۰۰ واحد

بانک سامان

۱۵۰۰۰ واحد

بانکپاسارگاد

۲۸۰۰۰ واحد

بانک گردشگری

۸۰۰۰ واحد

بانک سرمایه

۶۰۰۰ واحد

بانک سینا

۸۰۰۰ واحد

بانک دی

۷۰۰۰ واحد

بانک شهر

۲۹،۰۰۰ واحد

بانک حکمت ایرانیان

۸۰۰۰ واحد

بانک ایران‌زمین

۵۰۰۰ واحد

بانک انصار

۱۲۰۰۰ واحد

بانک خاورمیانه

۷۰۰۰ واحد

بانک قوامین

۲۰،۰۰۰ واحد

بانک آینده

۱۹۰۰۰ واحد
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج