شرکت انرژی هسته‌ای امارات اعلام کرد، مجتمع‌های سوختی دریافت کرده است که راکتور شماره یک نیروگاه "باراکه" را تقویت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه گلف نیوز، شرکت دولتی انرژی هسته‌ای امارات روز شنبه اعلام کرد: مجتمع‌های سوخت دریافتی شامل دسته‌های لوله که حاوی رادیواکتیو مواد فسیلی هستند، واحد اول نیروگاه هسته‌ای "باراکه" را تقویت خواهند کرد. 95 درصد از اولین راکتور در میان چهار راکتور این نیروگاه ساخته شده است.

زمانی که تمام چهار واحد این نیروگاه تکمیل و راه‌اندازی شوند، "باراکه" قادر خواهد بود یک چهارم برق مورد نیاز امارات متحده عربی را تامین کند. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این نیروگاه قرار است تا سال 2020 تکمیل شود.

شرکت کپکو کره جنوبی سازنده نیروگاه "باراکه" است و این مجتمع‌های سوختی را با ایمنی بسیار بالا برای تضمین تحویل آنها در سلامت و ایمنی کامل ارسال کرده است. گفته می‌شود این نیروگاه از بالاترین سطح استانداردهای ایمنی و امنیتی برخوردار است.

امارات و کره جنوبی قرارداد خود برای ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای امارات را درسال 2012 امضا کردند و راکتور شماره یک آن تا پایان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج