مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی از افزایش ۳۰ درصدی صدور گواهینامه های غیر کاغذی (الکترونیک) در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سنا؛ محمدرضا محسنی با اعلام این خبر افزود: شرکت سپرده گذاری مرکزی در راستای غیرکاغذی کردن صدور گواهینامه‌ها، سال گذشته 13 میلیون و 168 هزار گواهینامه غیرکاغذی صادر کرد که آمارها نشان از افزایش 30 درصدی صدور این گواهینامه‌ها می‌دهد.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار داشت: یکی از اولویتهای مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال 96 نیز افزایش ارائه خدمات الکترونیکی به ذینفعان بازار سرمایه است تا مراجعات به این شرکت همچنان کاهش یابد.

محسنی ادامه داد: دفاتر پیشخوان دولت و نمایندگیهای شرکتهای کارگزاری در سراسر کشور امسال فعال‌تر خواهند شد تا ارائه خدمات به سهامداران افزایش یابد.

مدیرعامل سمات با بیان اینکه در نخستین ماه امسال تعداد 6 کد سهامدار خارجی در بازار سرمایه صادر شد گفت: سه سرمایه‌گذار از کره جنوبی ماه گذشته با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کد معاملاتی فعالیت خود را در بازار سرمایه ایران دریافت کردند.

وی تصریح کرد: 3 شرکت حقوقی از کشورهای امارات، گرجستان و عراق نیز در فروردین ماه امسال کد سهامداری خود را از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی دریافت کردند تا تعداد سرمایه گذاران حقوقی خارجی فعال در بازار سرمایه ایران به عدد 174 برسد.

بر اساس این گزارش؛ نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران را آبان ماه سال 73 یک شرکت آلمانی دریافت کرد و تاکنون 826 کد سهامدار خارجی در این بازار صادر شده است.

همچنین در حال حاضر سرمایه گذارانی از آمریکا، انگلیس، اسپانیا، روسیه، آلمان، سوییس، سوئد، لهستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان، چین، هلند، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، ژاپن، قبرس، ایتالیا، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، لهستان، کانادا، جزایر کیمن، هنگ کنگ، قطر، عراق، پاکستان، سوریه، لوکزامبورگ، کویت، نیوزیلند، مالزی، کره جنوبی، گرجستان، ارمنستان و افغانستان فعال هستند که در این فهرست نام 34 سرمایه‌گذار ایرانی مقیم خارج از کشور نیز دیده می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج