مهدی یوسف خانی گفت: در آستانه ماه رمضان مشکلی از لحاظ تامین مرغ نداریم و قیمت ها ثابت می مانند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در خرده فروشی ها به 7 هزار و 950 تومان رسیده است، گفت: در چند هفته گذشته قیمت مرغ به علت افزایش عرضه در کنار کاهش تقاضا در بازار ارزان شد اما مرغداران با اعتراض به این روند از فروش مرغ به کشتارگاه‌ها اجتناب کردند بعد از چند روز کشتارگاه مجبور به خرید مرغ شدند و این باعث افزایش قیمت شد.

مهدی یوسف خانی به نرخ مرغ ها اشاره کرد و افزود: نرخ مصوبی برای مرغ زنده وجود ندارد و قیمت ها براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و در این خصوص کارگروه تنظیم بازار مصوبه‌ای دارد مبنی بر آنکه نرخ هر کیلوگرم مرغ برای مردم نباید از هفت هزار تومان بیشتر شود.

به گفته این مسوول برای عرضه مرغ با قیمت حدود 7 هزار تومان نرخ مرغ زنده باید کمتر از 4 هزار و 400 تومان باشد اما در حال حاضر به قیمت تقریبا 5 هزار تومان رسیده و باعث افزایش قیمت مرغ برای مصرف کننده نهایی شده است.

 

ماه رمضان قیمت مرغ افزایش نمی یابد

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در باره افزایش قیمت مرغ در آستانه ماه رمضان اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز جامعه مرغداران جوجه ریزی های را انجام دادد و تولید مرغ به اندازه کافی داریم و شاید هم کاهش قیمت داشته باشیم.

شایان ذکر است یوسف خانی قیمت هر کیلوگرم ران مرغ با کمر را  ۶۹۵۰ تومان، ران مرغ بی کمر ۷۹۵۰ تومان، سینه بدون کتف ۱۳۰۰۰ تومان، سینه با کتف ۱۲۰۰۰ تومان و فیله مرغ را ۱۶۰۰۰ تومان اعلام کرد.  

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج