مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از شناسایی شش بندر کشور برای پهلوگیری کشتی‌های کروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا مهاجری نژاد با اشاره به این‌که تردد کشتی های کروز در خلیج فارس و دریای عمان در راستای اجرایی شدن طرح توسعه گردشگری دریایی در کشور به زودی تحقق خواهد یافت، اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه قرار است تا پایان هفته جاری، کشتی کروز " سانی" علاوه بر مسیر کیش – قشم به سایر نقاط در نوار ساحلی جنوبی کشور و جزایر خلیج فارس تردد کند، لذا فراهم کردن زیرساخت‌ها در بنادر کشور از جمله مهم‌ترین موارد برای اجرایی شدن این امر تلقی می شود.

وی ادامه داد: در این راستا با همکاری مشترک میراث فرهنگی و سازمان بنادر 6 بندر واقع در نوار ساحلی جنوبی کشور و جزایر خلیج فارس برای پهلوگیری این کشتی کروز در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بر این اساس بنادر چابهار، قشم، کیش، دیلم، شهید باهنر و بندر امام خمینی (ره) به عنوان بنادری که قابلیت پهلوگیری کشتی کروز سانی در آنها وجود دارند، مشخص شدند. این بنادر از قابلیت های لازم جهت پهلوگیری کشتی های بزرگ برخوردارند و می توان امکانات گردشگری را در کنار آنها توسعه داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج