تولید معدنی نقره در جهان در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار در ۱۴ سال گذشته کاهش یافت و همزمان، تقاضا برای این فلز ارزشمند در بخش خورشیدی افزایش چشمگیری پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، یوهان وایب، تحلیلگر فلزات ارزشمند در شرکت تامسون رویترز GFMS، تولید معدنی نقره در سال ۲۰۱۶ به میزان ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۸۸۵.۸ میلیون اونس رسید که پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۰۲ بود. این کاهش تولید به دلیل تولید جانبی کمتر در بخش‌های معدنکاری سرب، روی و طلا و همچنین عرضه کمتر قراضه نقره بود.

به گفته تحلیلگر تامسون رویترز GFMS، عرضه نقره به طور کلی در سال ۲۰۱۶ به میزان ۳۲.۶ میلیون اونس کاهش پیدا کرد و به ۱.۰۰۷ میلیارد اونس رسید.

در بخش تقاضا، بخش‌های پنل خورشیدی و اتیلن اکسید، درخواست صنعتی رو به رشدی برای نقره داشتند که به ترتیب به ۷۶.۶ میلیون اونس و ۱۰.۲ میلیون اونس رسید.

نقره به عنوان کاتالیست برای تولید اتیلن اکسید که ماده اساسی برای تولید پلاستیک از جمله پلی‌استر است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با وجود قیمت‌های بالاتر نقره، عرضه قراضه نقره جهانی در سال ۲۰۱۶ به ۱۳۹.۷ میلیون اونس رسید  که در مقایسه با ۱۴۱.۱ میلیون اونس در سال ۲۰۱۵ کاهش داشت و پایین‌ترین سطح از سال ۱۹۹۶ بود.

بر اساس گزارش رویترز، تقاضا برای نقره به طور کلی ۱۱ درصد در سال ۲۰۱۶ کاهش یافت و به ۱.۰۳ میلیارد اونس رسید که به دلیل تقاضای ضعیف‌تر برای جواهرات و ظروف نقره و سرمایه‌گذاری خُرد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج