شهردار تبریز با بیان اینکه سرمایه بانک شهر متعلق به همه کلانشهرها است، گفت: هرچه نقش متقابل «بانک» و «شهر» روان و متوازن باشد، بانک با پشتوانه قوی‌تری می‌تواند در توسعه شهرها نقش‌آفرینی کند.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق نجفی در حاشیه نشست مدیرعامل و هیات مدیره بانک شهر با مدیران و سهامداران این بانک، ضمن بیان مطلب فوق گفت: این مطلب که بانک شهر متعلق به یکی از شهرداری‌های کشور مثل شهرداری تهران است، یک باور غلط است.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از برنامه‌های مدیریت شهری در کل کشور، چه در خصوص پروژه‌های عمرانی و حوزه‌های فرهنگی و چه در قبال شهروندان، متکی به اصول اقتصادی است،  افزود:  بانک شهر طی سالیان گذشته در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی، حمایت از همه کلانشهرها را در دستور کار خود قرار داده و با سرمایه‌ای که متعلق به شهرداری‌هاست، زمینه رونق پروژه‌های عمرانی به‌ویژه در بخش حمل و نقل عمومی را فراهم کرده است.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه این بانک متعلق به مردم و شهرداری‌های‌ شهرهای کشور است، یادآور شد: شهرداری تبریز به عنوان یکی از عمده سهامداران این بانک است که هشت درصد سهام  را در اختیار دارد، در این مدت بسیاری از پروژه‌های خود را با حمایت بانک شهر به سرانجام رسانده است.

وی با تاکید بر نقش بانک شهر در حمایت از پروژه‌های شهری کلانشهرها، تصریح کرد: شهرداری تبریز نیز مانند شهرداری تهران و سایر شهرداری‌های کلانشهرها، تعامل مناسبی با این بانک دارد، چراکه این بانک از سویی با تامین برخی تسهیلات لازم، نقش مهمی در هدایت و شتاب‌ پروژه‌های کلان عمران شهری داشته است.

به گفته نجفی ، مجموع این عوامل موجب شده، بانک شهر،  نقشی کلیدی در تحقق وظایف و ماموریت شهرداری‌های کلانشهرها داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج