دوازدهمین جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی "تبیان" همچون سنوات گذشته با حمایت بانک انصار در روزهای 14 و15 اردیبهشت ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل روابط عمومی و تبلیغات، این جشنواره در رشته های مختلف و در سه بخش «غرفه های نمایشگاهی»، «سمینارهای علمی» و «مسابقات دانش آموزی»  با رویکرد گسترش فرهنگ پژوهشگری، ایجاد زمینه‌های ظهور خلاقیت و توانایی های بالقوه دانش آموزان، ارائه و عرضه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، توسعه همکاری ها و مبادلات علمی و فنی مراکز پژوهشی و دستگاه های اجرایی، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری، افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج آن و نیز تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این دوره از جشنواره پس از داوری اولیه تعداد 6000 دانش آموز به همراه دبیران راهنما در قالب 1500 گروه از 20 استان کشور و در سه بخش به تفکیک ؛ 330گروه در بخش غرفه های نمایشگاهی، 620 گروه در بخش سمینارهای علمی و 550 گروه در بخش مسابقات دانش‌آموزی در مرحله نهایی به این جشنواره راه یافتند.

بنابر گزارش مذکور در کنار غرفه های دانش آموزی در نمایشگاه جنبی این همایش، بانک انصار نیز با برپایی غرفه، ضمن ارائه طرح ها و خدمات خود، با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری مانند کارگاه خوشنویسی و کاریکاتور توجه دانش آموزان، دبیران و خانواده ها را به خود جلب کرد.

گفتنی است در آیین اختتامیه نیز علاوه بر پخش نماهنگ های مذهبی و فرهنگی با آرم بانک،اجرای سرود های مذهبی و ملی توسط گروه "ذکر" نیز با پس زمینه لوگوی بانک انصار انجام شد که مورد استقبال و توجه میهمانان و دانش آموزان قرارگرفت. همچنین در پایان همایش با اهدای لوح تقدیر و تندیس از بانک انصار تقدیر شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج